Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Mamo, tato, a dlaczego… potrzebna nam jest ślina? – familijne warsztaty we wrześniu

Mamo, tato, a dlaczego… potrzebna nam jest ślina? – familijne warsztaty we wrześniu

Co to jest ślina, do czego jest nam potrzebna i dlaczego ją produkujemy? Zapraszamy na wrześniowe warsztaty familijne z cyklu „Mamo, tato, a dlaczego…?”.


– Mamo, kiedy będzie obiad? Tak pięknie pachnie! – niecierpliwiła się Zuzia.

– Faktycznie, na samą myśl ślinka mi cieknie – odparł tata.

– Tatusiu, po co nam w ogóle ta ślina?

– To dosyć skomplikowane córeczko… ślina pomaga nam wstępnie trawić jedzenie, zawiera specjalne enzymy, ułatwia przełykanie i…

Czym są enzymy, do czego służą i dlaczego naukowcy wciąż je badają? Czy mogą wpłynąć na reakcję chemiczną? Podczas szeregu eksperymentów zobaczymy na własne oczy działanie enzymów obecnych w roślinach i w naszym własnym organizmie.

Na zajęcia Mamo, tato, a dlaczego… potrzebna nam jest ślina? zapraszamy 8, 15, 22 oraz 29 września o godz. 13:00. Koszt udziału w zajęciach wynosi 8 zł/os. Zajęcia trwają 45 minut. Bilety można kupić przez stronę internetową bilety.ecn.kielce.pl lub w kasach Centrum. Warsztaty kierowane są do dzieci od 5 roku życia razem z rodzicami/opiekunami. Każde dziecko poniżej 13 roku życia musi znajdować się pod opieką dorosłego opiekuna, którego obowiązuje bilet wstępu. Zachęcamy również do wcześniejszej rezerwacji miejsc na rezerwacjeecn@technopark.kielce.pl.