Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Zaprogramuj się na szkołę. Warsztaty z Photonem i Grupą MAC S.A.

Zaprogramuj się na szkołę. Warsztaty z Photonem i Grupą MAC S.A.

1 września, czyli początek roku szkolnego, to czas nowych wyzwań i kolejnych możliwości rozwoju. Zapraszamy na naukową rozgrzewkę w Energetycznym Centrum Nauki KPT.


Photona zna już wiele osób. To robot, który pomaga zgłębiać tajniki programowania w łatwy i intuicyjny sposób. Uczy logicznego i analitycznego myślenia, pobudza kreatywność i otwiera umysły. Podczas zajęć uczestnicy wcielą się w rolę nauczyciela Photona. Korzystając z tabletów, wydadzą mu polecenia, które będzie miał za zadanie wykonywać. Dzieci wyznaczą trasę, jaką ma przebyć robot oraz zaobserwują działanie stworzonego przez siebie programu w praktyce. Uczestnicy zapoznają się z trybem programowania blokowego oraz dowiedzą się jak korzystanie z funkcji i pętli może ułatwić pracę programisty, a także jak tworzyć prosty i czytelny kod.

Warsztaty odbędą się 1 września o godz. 13:00 oraz 14:00. Zajęcia trwają 45 minut. Wstęp jest bezpłatny, ale obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc pod adresem rezerwacjeecn@technopark.kielce.pl. Liczba miejsc ograniczona.

Każde dziecko poniżej 13 roku życia musi znajdować się pod opieką dorosłego. Szczegółowych informacji udzielamy pod nr 41 278 72 50.

Zajęcia organizujemy wspólnie z Grupą MAC S.A.