Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Tydzień pełen energii. Oferta warsztatów na rok szkolny 2018/2019

Tydzień pełen energii. Oferta warsztatów na rok szkolny 2018/2019

Nowe cykle zajęciowe, nowe tematy warsztatów… Zapraszamy do zapoznania się z propozycją zajęć w Energetycznym Centrum Nauki KPT.


Z naszej oferty mogą skorzystać grupy zorganizowane oraz indywidualnie zwiedzający. Od wtorku do piątku zapraszamy grupy, ale do zajęć mogą również dołączać również osoby indywidualnie, po uprzedniej rezerwacji miejsc. Każdy dzień tygodnia to inna tematyka. Wtorki to dni interdyscyplinarne i „Szkolne Kompendium” i do wyboru warsztaty z całej naszej oferty, środy to „Mikroobserwacje Makroświata”, poświęcone zagadnieniom przyrodniczo-astronomicznym, czwartki dedykowane są robotom i programowaniu – „Programowanie Dziecinnie Proste”, z kolei każdy piątek to dzień nauk fizycznych pn. „Ryzyk Fizyk”.

Ofertę poszerzyliśmy m.in. o kolejne warsztaty dla przedszkoli „Kolorowe laboratorium”, uczniowie szkół podstawowych, którzy odwiedzili już nasze Centrum i brali udział w warsztatach z programowania z Ozobotami, będą mogli sprawdzić swoich sił w drugiej części – tym razem z tabletami. W ofercie nadal programujemy z Photonami oraz Grupą MAC – w tych warsztatach można wziąć udział do 30 listopada br. Ponadto dla uczniów kl. IV-VIII szkoły podstawowej oraz 3 gimnazjum przygotowaliśmy zajęcia związane z układem pokarmowym „Spróbuj to przetrawić”. W ofercie pozostały ulubione warsztaty „Śladami Ediswana. Żarówka z ołówka”, ale wzbogaciliśmy ją także o zajęcia „Prąd z owoców”.

Pełna propozycja zajęć dla grup zorganizowanych jest dostępna TUTAJ.


Z kolei każda sobota w Energetycznym Centrum Nauki przeznaczona jest na familijne eksperymentowanie. Zwiedzanie wystawy „Energia” oraz warsztaty w laboratorium to propozycja na spędzenie wolnego czasu w gronie rodzinnym. Soboty to dwa oddzielne od siebie cykle zajęć familijnych. Podczas warsztatów „Mamo, tato, a dlaczego…?” wspólnie spróbujemy odpowiedzieć na najczęściej zadawane przez dzieci pytania, eksperymentując w gronie rodzinnym. Nowy miesiąc to nowy temat, nowe pytania i nowe odpowiedzi. Wielu atrakcji, angażujących rozmaite zmysły, nie zabraknie również podczas nowego cyklu zajęć „Warsztat młodego odkrywcy”. Dzięki wspólnej, naukowej zabawie chemia, fizyka czy też biologia nie będą stanowić tajemnicy dla małych badaczy. Każdy sobota to specjalna naukowa niespodzianka przygotowana przez #drużynęmocy.

W soboty organizujemy również naukowe urodziny dla dzieci od 6 do 12 roku życia, które podczas warsztatów wcielają się w naukowców i wykonują niezwykłe eksperymenty. Dla jubilatów i ich gości przygotowaliśmy cztery tematy do wyboru: ulubione „Eksperymentologia”, „Mydełkologia” oraz dwa nowe „Programologia” i „Perfumologia”.

W październiku planujemy uruchomić po raz kolejny popołudniowy kurs programowania. Więcej informacji na ten temat pojawi się niebawem na naszej stronie.

A szczegółowe informacje na temat oferty dla indywidualnie zwiedzających są dostępne TUTAJ.