Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Energetyczne zakończenie wakacji z Akademią Arte

Energetyczne zakończenie wakacji z Akademią Arte

Na wyjątkowe popołudnie w artystycznym klimacie i z udziałem znanych artystów zapraszamy w piątkowe popołudnie 24 sierpnia. Wydarzenie zainauguruje otwarcie w Kielcach Akademii Arte Żory Korolyova i odbędzie się w Energetycznym Ogrodzie Doświadczeń.


Podczas wydarzenia taneczne warsztaty dla dzieci poprowadzi sam właściciel akademii – Żora Korolyov, a wraz z nim inne popularne nazwiska – aktorka Olga Kalicka znana między innymi z takich produkcji jak „Rodzinka.pl”, „Prawo Agaty”, „M jak Miłość”, finalistka programu „Taniec z Gwiazdami”, aktorka teatru „Kwadrat” oraz prowadząca nowe show taneczne „The World of Dance”, aktorka Ewelina Bator, która zagrała w takich produkcjach jak „Przyjaciółki”, „Ojciec Mateusz” czy „Diagnoza”, a także wokalista znany z programu „The Voice of Poland” oraz „X Factor” Kacper Gołda. Dla odwiedzających przygotują również kilka niezapomnianych niespodzianek na scenie. W programie wyjątkowe pokazy akrobatyczne.

Na uczestników czekać będzie także strefa popularnonaukowa Energetycznego Centrum Nauki KPT. #drużynamocy zaprezentuje pokaz, poświęcony efektownym eksperymentom chemicznym. Dzieci będą mogły dowiedzieć się na czym polega reakcja egzotermiczna, do czego potrzebny jest katalizator czy też jak rozpalić ognisko bez zapałek. Widzowie przekonają się, czy występy współczesnych magików to czary, zręcznościowe triki, czy może… przemyślane naukowe doświadczenia! Nie zabraknie wielkich baniek mydlanych, gigantycznych puzzli z dr Glutkiem oraz energetycznych kolorowanek.

A już dziś za pośrednictwem strony www.akademiaarte.pl można zapisać się do Akademii. Będzie to możliwe również podczas wydarzenia 24 sierpnia. Wspólne zakończenie wakacji rozpoczynamy o godz. 16:00.


Żora Korolyov to dyplomowany tancerz i choreograf, znany z licznych programów telewizyjnych. Popularność przyniósł mu m.in. udział w programach „Taniec z Gwiazdami” oraz „Jak Oni śpiewają”. Jego największą pasją jest taniec, jednak od wielu lat marzy, aby swoją wiedzą i talentem podzielić się z innymi. Dziś spełnia swoje marzenia i między innymi w Kielcach otwiera Akademię Arte, gdzie śpiewu, tańca, aktorstwa i akrobatyki nauczać będzie wykwalifikowana kadra oraz sam Żora. Zajęcia (w wymiarze 4 godzin tygodniowo) prowadzone będą dla dzieci od 6 roku i odbywać się będą w Kieleckim Parku Technologicznym w weekendy. – Nasz program jest autorski i polega na artystycznych zajęciach grupowych, ale do każdego dziecka mamy indywidualne podejście. Finałem każdego roku Akademii będzie wystawiony musical na scenie oraz dyplom, który będzie podziękowaniem za zaangażowanie dzieci w spektakl – mówi Żora Korolyov.

Więcej informacji na stronie www.akademiaarte.pl.