Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Co w trawie piszczy. Leśne imperium – familijne warsztaty z Profesorem Pytalskim

Co w trawie piszczy. Leśne imperium – familijne warsztaty z Profesorem Pytalskim

Już 11 sierpnia w naszym Centrum będziemy gościć Profesora Pytalskiego z Fundacji Naukowej Twórcze Myślenie, który zdradzi tajemnice mrówczego świata.


Myrmekologia. Brzmi skomplikowanie, a to nauka zajmująca się badaniem mrówek w ich środowisku naturalnym oraz sztucznym. Podczas zajęć dzieci będą mogły bliżej poznać te pospolite, wszechobecne, lecz wyjątkowe owady, których społeczne zwyczaje, różnorodne zachowania mogą zadziwiać w niebywały sposób. Jedna mrówka to mały osobnik, ale cała grupa to prawdziwe imperium! Czym zajmują się mrówki i czy mają podzielone obowiązki? Co i jak jedzą? W jaki sposób się komunikują? Jakie znamy mrówcze gatunki i czy wszystkie są pożyteczne? Zapraszamy do zgłębienia wszelkich tajemnic tego mikroskopijnego świata. Uczestnicy warsztatów będą mogli przyjrzeć się mrówkom z bliska i zaobserwować je w formikariach, czyli specjalnych insektariach służących do hodowli mrówek.

Warsztaty odbędą się 11 sierpnia o godz. 13:00 oraz 14:00. Koszt udziału wynosi 8 zł/os. Zajęcia trwają 45 minut. Bilety można kupić przez stronę internetową bilety.ecn.kielce.pl lub w kasach Centrum. Każde dziecko poniżej 13 roku życia musi znajdować się pod opieką dorosłego, który kupuje także dla siebie bilet wstępu. Liczba miejsc ograniczona. Szczegółowych informacji udzielamy pod nr 41 278 72 50. Rezerwacje przyjmujemy pod adresem rezerwacjeecn@technopark.kielce.pl.

Zajęcia organizujemy wspólnie z Fundacją Naukową Twórcze Myślenie.