Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Po raz kolejny dostaniemy dofinansowanie na realizację konkursu ekologicznego

Po raz kolejny dostaniemy dofinansowanie na realizację konkursu ekologicznego

Kielecki Park Technologiczny podpisał umowę z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.


Cieszymy się na dalszą współpracę z Wojewódzkim Funduszem. Jako Kielecki Park Technologiczny dbamy o to, aby wykorzystywać nowoczesne technologie, które wspierają środowisko. Nie bez znaczenia jest również to, jakie firmy stają się lokatorami KPT – mówi Szymon Mazurkiewicz, dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego.

Ochrona środowiska jest dla nas niebywale ważna. Istotna jest również edukacja i uświadamianie najmłodszych, że dbając o wspólne otoczenie, dbamy również o samych siebie – dodaje.

Tegoroczna edycja konkursu, organizowanego przez nasze Centrum, będzie już trzecią i poruszać będzie zagadnienia związane z ekologicznym rolnictwem. Celem projektu jest m.in. wzrost wiedzy o zasadach stosowanych w rolnictwie ekologicznym, nauczanie postaw ekologicznie zrównoważonego użytkowania  środowiska i sposobów jego ochrony, kształtowanie nawyków kultury ekologicznej oraz poczucia moralnego i obywatelskiej odpowiedzialności za ochronę dóbr przyrody oraz zapoznanie dzieci z różnymi sposobami zapobiegania zanieczyszczeniom i szansami na tworzenie bardziej ekologicznych gospodarstw rolnych.

Więcej szczegółów dotyczących konkursu podamy we wrześniu.