Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Poczuj chemię na 15. urodzinach Kina Helios Kielce

Poczuj chemię na 15. urodzinach Kina Helios Kielce

Z okazji jubileuszu zapraszamy na specjalny pokaz popularnonaukowy #drużynymocy. 14 lipca sala kinowa zamieni się w mini laboratorium.


Tuż po godz. 14:00, a przed seansem filmowym „Iniemamocni 2” zaprezentujemy pokaz popularnonaukowy „Poczuj chemię” przygotowany przez edukatorów Energetycznego Centrum Nauki KPT. Pokaz będzie poświęcony efektownym eksperymentom chemicznym. Na oczach młodych widzów zaprezentujemy wyjątkowe nieznane substancje i ich właściwości, a także odkryjemy odmienne zastosowanie tych dobrze znanych, z których na co dzień korzystamy np. w kuchni. Wyjaśnimy m.in. na czym polega reakcja egzotermiczna, do czego potrzebny jest katalizator czy też jak rozpalić ognisko bez zapałek. Wszystkie doświadczenia są wykonywane z zachowaniem wszelkich warunków bezpieczeństwa, a nawiązana z odbiorcami interakcja to wspaniały sposób na skuteczną naukę poprzez zabawę.

Więcej informacji na temat urodzinowych atrakcji Kina: TUTAJ.