Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Kobiety z energią: Lato w dobrym kształcie

Kobiety z energią: Lato w dobrym kształcie

W piątkowy wieczór 15 czerwca zapraszamy na kolejne „Kobiety z energią”. Konsultacje ze specjalistami, własnoręcznie wykonywane kosmetyki, interaktywna wystawa czekają na wszystkie panie, które odwiedzą w tym dniu nasze Centrum.


Tematyką spotkania będzie pielęgnacja brwi. Są bardzo niepozorne, ale spełniają ważne funkcje. Chronią nasze oczy przed zanieczyszczeniami, kurzem oraz potem. Poza tym wspomagają w procesie komunikacji, sygnalizują nastroje, „mówią” kiedy my nie mówimy. Z tego też powodu warto o nie zadbać, a zadbane brwi podkreślają naszą urodę i dodają uroku.
O tym, jak prawidłowo pielęgnować brwi, w jaki sposób je regenerować, jak nadawać im właściwy kształt, jak samodzielnie wykonywać np. hennę opowiedzą stylistki ze Studia Kosmetycznego Black & White. Panie będą miały okazję dowiedzieć się o współczesnych metodach pielęgnacji brwi, wykonywanych w salonach kosmetycznych, m.in. laminacji czy makijażu permanentnym, zaletach, ale także przeciwwskazaniach do zabiegu. Będzie można również skorzystać z regulacji brwi nitką, a także otrzymać zniżki na wybrane zabiegi do Studia.
W laboratorium ECN, pod okiem Grzegorza Sychowskiego, technologa chemicznego oraz współwłaściciela firmy Cossi, uczestniczki samodzielnie wykonają odżywkę do brwi na bazie naturalnych składników z dodatkiem specjalnie wyselekcjonowanych białek, które poprawiają ich wzrost oraz objętość. Składnikami będą biomimetyczna keratyna, główny budulec włosów o strukturze podobnej jak ludzka keratyna, która chroni brwi przed wypadaniem poprawiając ich wytrzymałość oraz olejek z krokosza barwieńskiego, który chroni przed mechanicznym zniszczeniem. W odżywce znajdą się również: ekstrakt z drzewa mahoniowego stosowanego w tradycyjnej afrykańskiej medycynie, dzięki któremu brwi szybciej rosną, są grubsze i dłuższe, a także peptydy dodatkowo chroniące cebulki brwi, pobudzające je do wzrostu i zwiększające ich wytrzymałość.


Na spotkanie zapraszamy 15 czerwca o godz. 18:00. Bilety w cenie 20 zł/os. można zakupić przez stronę internetową bilety.ecn.kielce.pl lub w kasach Centrum. Liczba miejsc ograniczona.