Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Dzień Mamy w ECN

Dzień Mamy w ECN

Pod znakiem perfum i bezpieczeństwa odbędzie się Dzień Mamy w Energetycznym Centrum Nauki KPT. Wydarzenie organizujemy 26 maja wspólnie z Komendą Miejską Policji w Kielcach.


Warsztaty w ECN

O godz. 13:00 oraz wyjątkowo o godz. 14:00 zapraszamy na familijne warsztaty z cyklu Mamo, tato, a dlaczego…?

Mamo, tato, a dlaczego warto „mieć nosa”?
Zapachy są bardzo ważne w życiu człowieka. Sięgamy po nie, gdy chcemy sprawić radość bliskiej osobie wyjątkowym prezentem, jak i dla poprawy własnego nastroju – kiedy to ulubiona woń otula nas niczym miękki sweter. I choć mogłoby się wydawać, że perfumy są luksusowym symbolem obecnych czasów, to miały one swój początek już w prehistorii. Połączenie ziół i dymu palonej żywicy uzmysłowiły naszym praprzodkom, że mają do czynienia z pięknym zapachem. A jak dalej przebiegał rozwój pachnideł i od jakiego czasu możemy mówić o rozkwicie branży perfumeryjnej? Czy aby tworzyć własne perfumy musimy mieć ponadprzeciętnie rozwinięty zmysł powonienia? Nie pozwólcie, aby odpowiedzi na te pytania przeszły Wam koło nosa i zarezerwujcie bilet na familijne eksperymentowanie.

Koszt udziału w zajęciach wynosi 8 zł/os. Zajęcia trwają 45 minut. Bilety można kupić przez stronę internetową bilety.ecn.kielce.pl lub w kasach Centrum. Każde dziecko poniżej 13 roku życia musi znajdować się pod opieką dorosłego opiekuna, którego obowiązuje bilet wstępu.


Bezpiecznie z Komendą Miejską Policji w Kielcach – Energetyczny Ogród Doświadczeń

W godz. 12:00-16:00 policjanci z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach będą czekać na wszystkich odwiedzających Energetyczny Ogród Doświadczeń. Przypomną o zasadach bezpieczeństwa, obowiązujących podczas spędzania wolnego czasu, a także poruszania się po drogach. Dzieci będą mogły zobaczyć jak jest wyposażony radiowóz i poznać bliżej pracę policji. Dla najmłodszych przygotowali wielkie puzzle, zwiedzający będą również mogli zrobić sobie zdjęcia z makietą policyjnego motocyklisty.


Zwiedzanie wystawy

Młodych odkrywcy wybiorą się w fascynujący świat nauki i będą mogli eksperymentować na wystawie, korzystając z 28 interaktywnych urządzeń. W #fabrycemocy ECN można sprawdzić m.in. ile potrzeba energii, aby uruchomić wielki kołowrót, w jaki sposób wydobywa się ropę, czy można podnieść ciężar 10 kg jednym palcem oraz dlaczego piłka utrzymuje się w strumieniu powietrza i nie spada.
Wejścia na wystawę będą odbywać się o godz. 11:00, 12:00, 13.00, 14.00, 15:00, 16:00, 17:00. Czas zwiedzania to 45 minut.

Ceny biletów
Bilet normalny – 7 zł/os.
Bilet ulgowy, rodzinny, grupowy – 5 zł/os.
Bilet z Kartą Dużej Rodziny – 4 zł/os.