Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Wtorki dla nauczycieli: Kreatywne lekcje

Wtorki dla nauczycieli: Kreatywne lekcje

Energetyczne Centrum Nauki KPT zaprasza nauczycieli przedmiotów ścisłych do udziału w warsztatach z cyklu „Wtorki dla nauczycieli”.


Podczas najbliższego spotkania opowiemy w jaki sposób uatrakcyjnić lekcje, wykorzystując w tym celu pomoce dydaktyczne, które możemy skonstruować samodzielnie bądź też zaangażować w ten proces młodzież. Będziemy dyskutować o kształtowaniu kluczowych kompetencji uczniów oraz o tym jak, korzystając z innowacyjnych metod aktywizacji, zachęcać młodzież do nauki przedmiotów ścisłych. Celem spotkania jest również upowszechnienie innowacyjnych metod nauczania przedmiotów ścisłych wśród nauczycieli oraz podniesienie ich kompetencji pedagogicznych.

„Wtorki dla nauczycieli” to doskonała okazja poznania bliżej przestrzeni centrum oraz samodzielnego eksperymentowania na wystawie i w laboratorium „Generator mocy”. Edukatorzy ECN poprowadzą warsztaty skierowanie do pedagogów, a w ramach wydarzenia przygotowali również specjalne doświadczenie. Nauczyciele otrzymają wskazówki i informacje praktyczne, przydatne przed wizytą z uczniami. Dowiedzą się w jaki sposób są prowadzone zajęcia, a także jak wykorzystać ścieżki zwiedzania dostępne na wystawie.

Podpowiemy w jaki sposób wizyta w Energetycznym Centrum Nauki może przysłużyć się rozwojowi poznawczemu uczniów oraz jak wykorzystać możliwości centrum we własnej pracy dydaktycznej. Popołudniowe spotkanie to także doskonała okazja, aby przy filiżance kawy porozmawiać z pracownikami ECN, wymienić się poglądami oraz doświadczeniami w edukacji młodzieży.

Najbliższe spotkanie odbędzie się 29 maja 2018 r., wyjątkowo o godz. 16.30.

“Wtorki dla nauczycieli” są organizowane we współpracy ze Świętokrzyskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Wstęp na warsztaty jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Rejestracja odbywa się przez platformę ŚCDN.

logo-SCDN