Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > ECN w projekcie „Kielce – Raj dla dzieci”

ECN w projekcie „Kielce – Raj dla dzieci”

W długi weekend czerwcowy zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do naszego Centrum oraz na kielecki Rynek.


„Kielce – Raj dla dzieci” to nowy produkt turystyczno-kulturalny. Projekt skierowany jest do rodzin z dziećmi i zachęca do odwiedzenia Kielc oraz największych atrakcji gmin wchodzących w skład Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego.

Z okazji zbliżającej się inauguracji dla najmłodszych przygotowaliśmy wiele atrakcji.

1 czerwca

Młodzi odkrywcy wybiorą się w fascynujący świat nauki i będą mogli eksperymentować na wystawie, korzystając z 28 interaktywnych urządzeń. W #fabrycemocy ECN można sprawdzić m.in. ile potrzeba energii, aby uruchomić wielki kołowrót, w jaki sposób wydobywa się ropę, czy można podnieść ciężar 10 kg jednym palcem oraz dlaczego piłka utrzymuje się w strumieniu powietrza i nie spada.

Do eksperymentowania na wystawie zapraszamy o godz. 09:00, 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00 oraz 15:00. O godz. 12:00 oraz 13:00 zapraszamy także na warsztaty popularnonaukowe. Czas zwiedzania wynosi 45 minut.

Bilety można kupić przez stronę bilety.ecn.kielce.pl lub w kasach Centrum. Liczba miejsc ograniczona.

Zwiedzający mogą również skorzystać z naukowych atrakcji dostępnych w Energetycznym Ogrodzie Doświadczeń. Wstęp jest bezpłatny, rezerwacja nie jest wymagana.

Ceny biletów

Zwiedzanie wystawy 45 minut

Bilet normalny – 7 zł/os.

Bilet ulgowy, rodzinny, grupowy – 5 zł/os.

Bilet z Kartą Dużej Rodziny – 4 zł/os.

Warsztaty 45 minut

Bilet indywidualny, grupowy – 8 zł/os.


2 czerwca

W sobotę zachęcamy do zwiedzania ECN oraz eksperymentowania w plenerze – Energetycznym Ogrodzie Doświadczeń. Wejścia na ekspozycję będą odbywać się co godzinę o 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00 oraz 17:00. Czas zwiedzania wynosi 45 minut.

W tym dniu wstęp na wystawę będzie bezpłatny. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja pod nr 41 278 72 50. Liczba miejsc ograniczona.

Energetyczny Ogród można zwiedzać w wybranym przez siebie czasie, tutaj nie obowiązuje rezerwacja.


3 czerwca

W niedzielę edukatorów ECN będzie można spotkać na kieleckim Rynku. Na stoisku #drużynamocy zaprezentuje chemiczne eksperymenty, które rozbudzą wyobraźnię najmłodszych, a tym nieco starszym w prosty sposób zobrazują z pozoru skomplikowane prawa fizyki rządzące otaczającym nas światem. Nasi goście sami sprawdzą między innymi dlaczego Księżyc nie spada na Ziemię i dlaczego widzimy tylko jedną jego stronę, czy można oszukać oko, a także w jaki sposób odżywiają się rośliny.

Sprawdźcie, co czeka na odwiedzających Kielce podczas długiego weekendu czerwcowego: Kielce – Raj dla dzieci