Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Dni Otwarte Funduszy Europejskich

11 maja zapraszamy na popołudniowe zwiedzanie Energetycznego Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego.


Zobaczcie jak dzięki funduszom unijnym zmieniła się przestrzeń w dawnym budynku Wyższej Szkoły Umiejętności i powstało pierwsze centrum nauki w Kielcach, miejsce dla mniejszych i większych odkrywców, które pobudza ciekawość świata oraz zachęca do zdobywania wiedzy.

Wystawę ECN będzie można eksplorować bezpłatnie o godz. 17:00, 18:00 oraz 19:00. Czas trwania tury 45 minut. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja pod nr 41 278 72 50. Liczba miejsc ograniczona. Zapraszamy również do eksperymentowania w Energetycznym Ogrodzie Doświadczeń. Wstęp bezpłatny, nie wymagamy wcześniejszej rezerwacji.

Tegoroczna edycja DOFE odbywa się razem z obchodami 10-lecia Kieleckiego Parku Technologicznego.


Nasze Centrum powstało w ramach projektu „Rozwój infrastruktury i obszarów B+R Kieleckiego Parku Technologicznego” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. ECN został otwarty 18 listopada 2015 roku. Przestrzeń Centrum to interaktywna wystawa „Energia” z 28 urządzeniami do samodzielnego eksperymentowania, laboratorium „Generator mocy”, kino 2D/3D oraz Energetyczny Ogród Doświadczeń.

Zachęcamy również do poznania innych inwestycji KPT. Więcej TUTAJ.


Dni Otwarte Funduszy Europejskich (DOFE) to największe wydarzenie dla projektów europejskich w Polsce. Tegoroczna piąta już edycja odbywa się od 11 do 13 maja. Przez te trzy dni wielu beneficjentów projektów otwiera drzwi dla odwiedzających i oferuje zniżki, bezpłatne wejścia, aby od kuchni mogli zobaczyć jak zostały wykorzystane fundusze unijne. Dni Otwarte są także elementem kampanii Europe in My Region, która pokazuje, jak wiele projektów w całej Unii Europejskiej zrealizowano dzięki Funduszom Europejskim. Najlepsze będą opublikowane na mapie wydarzeń Komisji Europejskiej.

(źródło: dniotwarte.eu/o-akcji)