Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > odBLOCKuj.to! – kurs programistyczny w ECN

odBLOCKuj.to! – kurs programistyczny w ECN

Jeśli kodowanie jest trudne wykonaj odBLOCKuj.to! Zapisz się na kurs programowania i zdobądź certyfikat młodego programisty.


Dlaczego programowanie jest ważne?

Żyjemy w czasach, w których komputery oraz smatfony to nasza rzeczywistość. W przyszłości nowych technologii będzie więcej i coraz bardziej będziemy od nich zależni, dlatego warto już od najmłodszych lat uczyć dzieci programowania, aby lepiej mogły zrozumieć otaczający nas świat i odnaleźć się w sytuacjach codziennych.

Dzięki programowaniu młodzi odbiorcy są w stanie tworzyć, wprowadzać innowacje i być aktywnymi, a także świadomymi uczestnikami gospodarki. O tym jak ważne jest programowanie mogą świadczyć takie osobistości, jak Bill Gates czy Steve Jobs. To oni zmienili nasz świat.

Skorzystaj z naszej oferty. Programowanie wcale nie jest trudne

Nauka programowania to tak naprawdę nauka języka. Z tą różnicą, że znakami językowymi są tu kody. Nasza oferta skierowana jest do dzieci, które rozpoczynają przygodę z programowaniem. Dzięki kursowi w Energetycznym Centrum Nauki pojęcia typu algorytm, debugowanie, wyrażenia warunkowe, funkcja czy pętla nie będą już tajemnicą. W nauce pomagać nam będą dwa rodzaje robotów, które będą stopniować zaawansowanie uczestników. Jednymi z nich są Ozoboty, maleńkie, wesołe kuleczki, które rozpoznają kolory i potrafią wykonywać polecenia. Drugimi – Photony, interaktywne roboty, sterowane za pomocą aplikacji mobilnej. Dzięki nim dzieci mogą stawiać pierwsze kroki w nauce programowania, ucząc się kodowania i logicznego myślenia, od razu obserwując efekty swojej pracy.


POZIOM PIERWSZY. PROGRAMOWANIE Z OZOBOTAMI

Poziom pierwszy obejmuje 6 godzin lekcyjnych i składa się z cyklu 3 spotkań.

  1. Wprowadzenie do programowania z użyciem Ozobotów – „Wyrysuj program”
  2. Programowanie blokowe w środowisku Ozoblockly cz. 1
  3. Programowanie blokowe w środowisku Ozoblockly cz. 2

POZIOM DRUGI. PROGRAMOWANIE Z PHOTONAMI

Poziom drugi obejmuje 6 godzin lekcyjnych i składa się z cyklu 3 spotkań.

  1. Wprowadzenie do programowania z użyciem Photonów – „Jednym kliknięciem”
  2. Wprowadzenie do programowania Photona za pomocą symboli
  3. Wprowadzenie do programowania blokowego Photona

Zajęcia będą odbywać się w środy w godz. 17:00-18:30 i przeznaczone są dla dzieci od 9 do 11 roku życia. Koszt udziału w kursie wynosi 150 zł od dziecka. Liczba miejsc ograniczona.

Zgłoszenia przyjmujemy do 12 maja 2018 r.

Zapisy i szczegółowe informacje pod nr 41 278 72 50.


Zajęcia organizujemy wspólnie z Grupą MAC S.A.