Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Podróże z energią: Zasmakuj Grecji

Podróże z energią: Zasmakuj Grecji

Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego zaprasza na wyjątkowe spotkanie podróżniczo-kulinarne z rodowitym Grekiem Teo Vafidisem, Szefem Kuchni i Ekspertem Kulinarnym Executive Chef, ambasadorem kultury i kuchni greckiej w Polsce.


Jak smakuje Grecja? Które aromaty zaprowadzą nas w głąb tej mitycznej krainy? Podczas wieczoru dowiemy się skąd płynie grecka długowieczność, jak nie udawać w kuchni Greka i do czego służy… tarka kryzysowa. Nasz gość zabierze widzów w najdalsze zakątki Hellady, zdradzając najbardziej urokliwe i tajemnicze miejsca, opowie o kulturze i tradycji greckiej. Swoje opowieści okrasi spektakularnym pokazem kulinarnym z możliwością degustacji, przyrządzając potrawy kuchni greckiej.

Teo Vafidis to podróżnik i ekspert kulinarny o greckim pochodzeniu. Polakom dał się poznać jako powszechnie znana i lubiana postać telewizyjna, od lat bowiem w swoich programach np. „Filozofia Smaku” czy „Teoria Smaku” zabiera widzów w kulinarną podróż do współczesnej Hellady. Autor książki „Filozofia smaku” w której porywa czytelników w wyprawę po regionach i aromatach oraz od wielu lat organizator „Festiwalu Kuchni Greckiej”, właściciel biura podróży Hellas Travel. Pasjonat kultury i kuchni greckiej, którego największą misją jest dzielenie się nimi z polskimi odbiorcami. Uhonorowany nagrodą UNESCO Greckiej Panoramy 2016, honorowy członek Chef’s Club of Greece a także reprezentant Poland Branch Office Chef’s Club of Poland.


Na kulinarną podróż do Grecji zapraszamy 20 kwietnia o godz. 19:00. Partnerem wydarzenia jest Binkowski Resort, największy kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy w Górach Świętokrzyskich.


Spotkanie z cyklu „Podróże z energią” odbędzie się w budynku Kieleckiego Parku Technologicznego – Orange INC. – przy ul. Olszewskiego 6. Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc pod nr 41 278 72 50.

Drodzy Miłośnicy Podróży, informujemy, że wszystkie miejsca na wieczór zostały zarezerwowane.


Zapraszam Teo Vafidis