Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > ECN podczas VII Festiwalu Nauki w Starachowicach

ECN podczas VII Festiwalu Nauki w Starachowicach

12 kwietnia br. zapraszamy do Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach na wspólne eksperymentowanie na naszym stoisku podczas siódmej już edycji Festiwalu Nauki.


#drużynamocy Energetycznego Centrum Nauki KPT na oczach widzów zaprezentuje wyjątkowe nieznane substancje i ich właściwości, a także odkryje odmienne zastosowanie tych dobrze znanych, z których na co dzień korzystamy np. w kuchni. Edukatorzy wyjaśnią m.in. na czym polega reakcja egzotermiczna, do czego potrzebny jest katalizator czy też jak rozpalić ognisko bez zapałek. Wszystkie doświadczenia są wykonywane z zachowaniem wszelkich warunków bezpieczeństwa, a nawiązana z odbiorcami interakcja to wspaniały sposób na skuteczną naukę poprzez zabawę.
Organizator zaprasza również na pokazy naukowe przygotowane przez szkoły i instytucje z regionu starachowickiego. Podczas wydarzenia zostaną wręczone nagrody „Wawrzyńce 2018” dla szczególnie uzdolnionych uczniów, a także odbędzie się konkurs prezentacji naukowych, którego koordynatorem jest I Liceum Ogólnokształcące ze Starachowic wraz ze Stowarzyszeniem Nasza Jedynka.


VII Festiwal Nauki rozpoczyna się 12 kwietnia 2018 r. o godz. 9.00 i potrwa do godz. 12.00 na terenie Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura w Starachowicach.


Więcej informacji na stronie: www.ekomuzeum.pl.