Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Poczuj chemię podczas Jarmarku Wielkanocnego – pokaz popularnonaukowy ECN

Poczuj chemię podczas Jarmarku Wielkanocnego – pokaz popularnonaukowy ECN

Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego zaprasza na wyjątkowy świąteczny pokaz popularnonaukowy, który zostanie poświęcony efektownym eksperymentom chemicznym.


#drużynamocy na oczach widzów zaprezentuje wyjątkowe nieznane substancje i ich właściwości, a także odkryje odmienne zastosowanie tych dobrze znanych, z których na co dzień korzystamy np. w kuchni. Edukatorzy wyjaśnią m.in. na czym polega reakcja egzotermiczna, do czego potrzebny jest katalizator czy też jak rozpalić ognisko bez zapałek. Wszystkie doświadczenia są wykonywane z zachowaniem wszelkich warunków bezpieczeństwa, a nawiązana z odbiorcami interakcja to wspaniały sposób na skuteczną naukę poprzez zabawę.

Pokaz odbędzie się 24 marca o godz. 13:00 na Placu Artystów w Kielcach.

Jarmark Wielkanocny odbędzie się w terminie 24 – 30 marca. Wzdłuż ulicy Sienkiewicza rozstawione będą stragany z rozmaitym asortymentem świątecznym, m.in. ozdobami wielkanocnymi, rękodziełem artystycznym, regionalnymi produktami spożywczymi, jak wędliny, naturalne miody czy też chleb na zakwasie. Z kolei 24 oraz 25 marca na Placu Artystów odbędą się świąteczne warsztaty, prezentacje plastyczne i teatralne oraz liczne konkursy z nagrodami dla dzieci. Więcej informacji na stronie Urzędu Miasta Kielce -> TUTAJ.