Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Wtorki dla nauczycieli: 206 kości

Wtorki dla nauczycieli: 206 kości

Energetyczne Centrum Nauki KPT zaprasza nauczycieli przedmiotów przyrodniczych do udziału w warsztatach „206 kości”.


Celem spotkania jest promowanie interaktywnej przestrzeni umożliwiającej edukację poprzez zabawę, upowszechnienie innowacyjnych metod nauczania przyrody wśród nauczycieli oraz podniesienie ich kompetencji pedagogicznych.
Uczestnicy będą mieli okazję zwiedzić Energetyczne Centrum Nauki. Tym razem podczas zajęć warsztatowych w laboratorium „Generator mocy” opowiemy jak korzystając z ogólnie dostępnych przedmiotów, uczyć przyrody i pobudzać kreatywność uczniów. Podczas spotkania przypomnimy budowę ludzkiego szkieletu i wspólnie z nauczycielami wykonamy ruchomy model dłoni.
“Wtorki dla nauczycieli” to doskonała okazja poznania bliżej przestrzeni centrum oraz samodzielnego eksperymentowania na wystawie i w Laboratorium „Generator Mocy”. Edukatorzy ECN poprowadzą warsztaty skierowanie do pedagogów. Nauczyciele otrzymają wskazówki i informacje praktyczne, przydatne przed wizytą z uczniami. Dowiedzą się w jaki sposób są prowadzone zajęcia, a także jak wykorzystać ścieżki zwiedzania dostępne na wystawie.
Podpowiemy również w jaki sposób wizyta w Energetycznym Centrum Nauki może przysłużyć się rozwojowi poznawczemu uczniów oraz jak wykorzystać możliwości centrum we własnej pracy dydaktycznej. Popołudniowe spotkanie to także doskonała okazja, aby przy filiżance kawy porozmawiać z pracownikami ECN, wymienić się poglądami oraz doświadczeniami w edukacji młodzieży.

Warsztaty skierowane są do nauczycieli wszystkich poziomów kształcenia i odbywają się we wtorkowe popołudnia.

Na najbliższe spotkanie zapraszamy 20 marca 2018 r. o godz. 15.30.

“Wtorki dla nauczycieli” są organizowane we współpracy ze Świętokrzyskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Wstęp na warsztaty jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Rejestracja odbywa się przez platformę ŚCDN.