Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Naukowa moc języka w ECN – XXVI Tydzień Kultury Języka

Naukowa moc języka w ECN – XXVI Tydzień Kultury Języka

Sztuka przemawiania, pierwsza pomoc Cecylki Knedelek, konkursy z nagrodami książkowymi ufundowanymi przez Wydawnictwo „Jedność”. ECN przygotowało moc atrakcji z okazji XXVI Tygodnia Kultury Języka w województwie świętokrzyskim.


TKJ jest co rocznym wydarzeniem organizowanym przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach i w tym roku odbędzie się w terminie 5-10 marca. Tegoroczne hasło to „Oracja i czytelnictwo zawsze w modzie”. W akcji biorą udział instytucje z całego Świętokrzyskiego. Celem projektu jest m.in. budowanie świadomości dotyczącej roli języka w życiu osobistym, zawodowym oraz społecznym, propagowanie kultury języka w różnych sytuacjach życiowych oraz kształtowanie estetyki i formy wypowiedzi w sytuacjach codziennych i publicznych.

Tydzień Kultury Języka w Energetycznym Centrum Nauki KPT odbędzie się 8 i 10 marca.


CZWARTEK, 8.03.2018 r., godz. 08:30, 10:30, 12:30

Dźwięk w roli głównej, czyli sztuka przemawiania

Na warsztatach zastanowimy się, czy warto czytać książki w dobie telewizji i Internetu. Dowiemy się, czy regularne czytanie może mieć wpływ na nasze wypowiedzi. Połączymy naukę o języku z nauką
o przyrodzie, wykonując doświadczenia fizyczne wyjaśniające, czym jest dźwięk, gdzie i jak powstaje oraz czy możemy go zobaczyć. Poza tym wskażemy najważniejsze cechy dobrego wystąpienia publicznego, popracujemy nad artykulacją, znajdziemy sposób na tremę, ale przede wszystkim poznamy możliwości naszego głosu i granice naszej wyobraźni.

Bilet w cenie 15 zł/os. obejmuje udział w warsztatach oraz zwiedzaniu wystawy. Bilety dostępne przez stronę bilety.ecn.kielce.pl lub w kasach Centrum. Grupy obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc pod nr 41 278 72 50 (w godzinach pracy Centrum).


SOBOTA, 10.03.2018 r., godz. 13:00, 14:00

Pierwsza pomoc Cecylki Knedelek  – warsztaty literacko-lekarsko-plastyczne dla dzieci z panią Joanną Krzyżanek

Co zrobić w sytuacji, gdy ktoś się skaleczy? Jaki numer należy wybrać, gdy wydarzy się coś złego? Jak zachować się, gdy ktoś potrzebuje naszej pomocy? Zapraszamy na wyjątkowe warsztaty z panią Joanną Krzyżanek, autorką niebywale zabawnych i mądrych opowieści dla dzieci, których bohaterką jest Cecylka Knedelek. Wydarzenie organizujemy wspólnie z Wydawnictwem Jedność.

Bilet w cenie 4 zł/os. obejmuje udział w warsztatach. Bilety dostępne przez stronę bilety.ecn.kielce.pl lub w kasach Centrum. Grupy obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc pod nr 41 278 72 50 (w godzinach pracy Centrum).


Dla uczestników przygotowaliśmy także konkursy z nagrodami książkowymi ufundowanymi przez Wydawnictwo „Jedność”.


Wszelkich informacji udzielamy pod nr 41 278 72 50 (w godzinach pracy Centrum).


Dokładny program Tygodnia Kultury Języka jest dostępny na stronie internetowej www.scdn.pl.