Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Dzień Bezpiecznego Internetu 2018

Dzień Bezpiecznego Internetu 2018

Energetyczne Centrum Nauki włączyło się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu, który przypada we wtorek 6 lutego. Tegoroczne edycja odbędzie się pod hasłem „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”.


Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) jest obchodzony z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Wydarzenie ma na celu inicjowanie i propagowanie działań zmierzających do bezpiecznego wykorzystania zasobów internetowych przez dzieci i młodzież, uświadamianie rodziców, nauczycieli w zakresie bezpieczeństwa w sieci oraz promowanie świadomego korzystania z Internetu w oparciu o jego pozytywne aspekty. Ideą DBI jest podkreślenie roli i siły współpracy pomiędzy instytucjami, a także najbliższym otoczeniem dziecka, w trosce o wspólne dobro, jakim jest cyfrowe bezpieczeństwo i to zarówno na arenie międzynarodowej, jak również na poziomie lokalnym.


W Energetycznym Centrum Nauki przygotowaliśmy warsztaty, podczas których będziemy korzystać z nowoczesnych technologii oraz uczyć jak bezpiecznie poruszać się w sieci. Dzieci dowiedzą się o zagrożeniach, jakie mogą pojawić się w Internecie, ale również przekonają się jak ważny jest szacunek w sieci zarówno wobec innych, jak i siebie. W realizacji warsztatów pomoże nam nasz zaprzyjaźniony robot – Photon.

Zajęcia odbędą się 6 lutego 2018 r. o g. 8:30. Koszt udziału w warsztatach wynosi 15 zł/os.


Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Partnerem DBI 2018 jest Facebook. DBI zostało objęte honorowym patronatem przez Rzecznika Praw Dziecka.

35-m