Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Ferie z energią 2018

Ferie z energią 2018

Po całym semestrze intensywnej nauki nadszedł czas na zasłużony odpoczynek. Ferie można spędzać w rozmaity sposób, a jednym z nich jest wizyta w Energetycznym Centrum Nauki. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy naukowe warsztaty, które łączą przyjemne  z pożytecznym.


Ferie w ECN to dwa warsztaty w laboratorium “Generator mocy” oraz zwiedzanie wystawy.

Warsztaty połączone ze zwiedzaniem dla grup zorganizowanych i osób indywidualnych będą odbywać się:

od wtorku do piątku w godz. 9.00 – 11.00, 11.30 – 13.30 (oprócz zajęć i warsztatów można odwiedzić wystawę “Energia”, która będzie udostępniana w godzinach 14.00 – 15.30).

w soboty 13.00 – 13.45, 14.00 – 14.45 (zajęcia w laboratorium). Zwiedzanie wg planu godzin zwiedzania dla każdej soboty.


Naukowy KingSajz

wtorek – piątek godz. 09.00 – 11.00, sobota godz. 13.00 – 13.45

„Alicja w krainie czarów”, „Tajemnica zielonego królestwa”, „Kochanie, zmniejszyłem dzieciaki”, „Interkosmos”, „KingSajz”… zapytacie, co te filmy mają ze sobą wspólnego? Jak zwykle wszystko sprowadza się do ciekawości świata, a w tym przypadku tego zauważalnego dopiero pod lupą. To ciekawość przywiodła człowieka do pragnienia posiadania mocy pozwalającej na zmniejszanie i powiększanie przedmiotów, a nawet… ludzi. Marzenie pozostało wprawdzie marzeniem, ale nauka i tym razem poszła o krok dalej…

Co prawda w ferie w laboratorium ECN nie będziemy oglądać bajek fantasy, ale temperatura i to nie tylko od wrażeń będzie naprawdę wysoka…  Dowiemy się czym jest termokurczliwość i polimer, co to jest skala i do czego służy. Poznamy tworzywa termoplastyczne, użyjemy piekarnika i zdobędziemy wiedzę pozwalającą przenieść nas w mikroskopijny świat marzeń.


206 kości

wtorek – piątek godz. 11.30 – 13.30, sobota godz. 14.00 – 14.45

Czy wiecie, że najstarszy fragment ludzkiego szkieletu, liczący około 2,8 mln lat, odnaleziono w 2013 r. w Etiopii? Jak to możliwe, że ze wszystkich tkanek ludzkiego organizmu, to właśnie kości zachowały się tak długo? Co decyduje o ich trwałości i umożliwia archeologom uzyskanie cennych informacji na temat naszej przeszłości? Odpowiedzi na te pytania poznacie przychodząc na nasze warsztaty. Przy okazji zabawy z masą solną dowiecie się jaką rolę pełni ludzki szkielet, a wykonując ruchomy model dłoni przekonacie się jak wiele kości jest potrzebnych, aby zacisnąć ją w pięść. Poznacie też nowego mieszkańca Energetycznego Centrum Nauki – Konstantego, który zaprezentuje Wam, która kość jest najdłuższa, a która nie łączy się z żadną inną. Na pamiątkę będziecie mogli zabrać jego podobiznę do domu.


Bilet na warsztaty popularnonaukowe połączone ze zwiedzaniem wystawy (od wtorku do piątku godz.: 9.00 – 11.00 i 11.30 – 13.30) kosztuje 15 zł/os. Można go kupić przez internetowy system rezerwacji lub w kasach Centrum (bilety będą dostępne od 9 stycznia 2018 r.).

Bilety na sobotnie zajęcia w laboratorium o godz.: 13.00 – 13.45 i 14.00 – 14.45 kosztują 8 zł/os.

Do warsztatów można dokupić bilet uprawniający do zwiedzania z wystawy “Energia” w Cenie 7 zł/os.


Sprawdźcie ofertę na ferie w Kielcach Zima w mieście.