Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Familijna sobota w ECN: styczeń 2018

Familijna sobota w ECN: styczeń 2018

Serdecznie zapraszamy na rodzinne eksperymentowanie w Energetycznym Centrum Nauki KPT. Każda sobota to dwa cykle zajęciowe.


– Olu, co ty robisz!? Zatrzymaj go! Zaraz spadnie ze schodów! – krzyczy Kuba.
– Ale jak!? On mnie wcale nie słucha! – skarży się rozżalona Ola.
– Jak to jak? – Kuba powoli traci cierpliwość – Przyciskiem!!! Wyłącz go zielonym przyciskiem! Szybko!
Nagle robot zatrzymuje się, a z kuchni słychać roześmiany głos taty:
– Przecież musi was słuchać! No i jak wy go zaprogramowaliście?
– Zapro… co? – dzieci zdziwione spojrzały na siebie i pobiegły do kuchni.

Dziś zaprogramowane jest właściwie wszystko – telefon, ekspres do kawy, pralka, telewizor, nawet odkurzacz… Jednak nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę. Dlatego zadajemy dużo pytań. Zwłaszcza dociekliwość dzieci nie ma końca. Na styczniowych zajęciach dowiemy się czym tak naprawdę jest programowanie i czy jest ono trudne. W jakim kraju potkamy najwięcej robotów, czy niektóre z nich lubią głaskanie i czy potrafią myśleć jak człowiek.

Na familijne eksperymentowanie podczas zajęć Mamo, tato, a dlaczego… robot mnie słucha?  zapraszamy w sobotę 13, 20 oraz 27 stycznia o godz. 13.00.


O godz. 14:00 odbędzie się cykl „Szyfrogram”. To z kolei czas na samodzielne eksperymentowanie w laboratorium, najlepiej w grupie bądź w gronie rodzinnym, bo przecież… co „kilka” głów to nie jedna! Zajęcia polegają na wyborze przez uczestników jednego z tajemniczych pudeł i postępowaniu według załączonej do niego instrukcji. Dopiero po złamaniu szyfru uczestnicy dowiedzą się, jak wykorzystać znalezione w pudle, pozornie niezwiązane ze sobą przedmioty, aby rozwikłać naukową zagadkę i dowiedzieć się… który naukowiec wyprzedził ich w rozwiązaniu tego problemu i jak nazwał swoje odkrycie. Uczestnicy „Szyfrogramu” wykonując zadania krok po kroku, w nietypowy sposób poznają nierzadko skomplikowane prawa nauki czy techniki.


Koszt udziału w zajęciach wynosi 8 zł/os. Zajęcia trwają 45 minut. Bilety można kupić przez stronę internetową bilety.ecn.kielce.pl lub w kasach Centrum.


W każdą sobotę zapraszamy także do zwiedzania wystawy. Wejścia na ekspozycję odbywają się o godz.: 11:00, 12:00, 13.00, 14.00, 15:00, 16:00, 17:00. Czas zwiedzania to 45 minut. Informacje na temat biletów dostępne są TUTAJ.


Wszelkich informacji udzielamy pod nr 41 278 72 50.