Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Familijna sobota w ECN: grudzień 2017

Familijna sobota w ECN: grudzień 2017

Serdecznie zapraszamy na rodzinne eksperymentowanie w Energetycznym Centrum Nauki KPT. Każda sobota to dwa cykle zajęciowe.


Grudzień to miesiąc niskich temperatur. Aby nieco ocieplić klimat Energetyczne Centrum Nauki proponuje dodać szczyptę chemii do magii świąt i wykonać reakcję egzotermiczną, czyli taką, której efektem ubocznym jest wydzielenie ciepła… Jednak, żeby nie ingerować w pory roku, pozostaniemy w krainie… lodu! Wykorzystana substancja chemiczna znajduje zastosowanie nie tylko w laboratorium, ale także w przemyśle spożywczym. Po więcej informacji gorąco zapraszamy na warsztaty w ECN, a wszyscy przybyli goście opuszczą nasze centrum z rozgrzewającym upominkiem.

Na świąteczne familijne eksperymentowanie podczas zajęć Mamo, tato, a dlaczego… zimą tak bardzo marzną ręce?  zapraszamy w sobotę 9 oraz 16 grudnia o godz. 13.00.


O godz. 14:00 odbędzie się cykl „Szyfrogram”. To z kolei czas na samodzielne eksperymentowanie w laboratorium, najlepiej w grupie bądź w gronie rodzinnym, bo przecież… co „kilka” głów to nie jedna! Zajęcia polegają na wyborze przez uczestników jednego z tajemniczych pudeł i postępowaniu według załączonej do niego instrukcji. Dopiero po złamaniu szyfru uczestnicy dowiedzą się, jak wykorzystać znalezione w pudle, pozornie niezwiązane ze sobą przedmioty, aby rozwikłać naukową zagadkę i dowiedzieć się… który naukowiec wyprzedził ich w rozwiązaniu tego problemu i jak nazwał swoje odkrycie. Uczestnicy „Szyfrogramu” wykonując zadania krok po kroku, w nietypowy sposób poznają nierzadko skomplikowane prawa nauki czy techniki.


Koszt udziału w zajęciach wynosi 8 zł/os. Zajęcia trwają 45 minut. Bilety można kupić przez stronę internetową bilety.ecn.kielce.pl lub w kasach Centrum.


W każdą sobotę zapraszamy także do zwiedzania wystawy. Wejścia na ekspozycję odbywają się o godz.: 11:00, 12:00, 13.00, 14.00, 15:00, 16:00, 17:00. Czas zwiedzania to 45 minut. Informacje na temat biletów dostępne są TUTAJ.


Wszelkich informacji udzielamy pod nr 41 278 72 50.