Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Laboratorium Świętego Mikołaja – warsztaty popularnonaukowe

Laboratorium Świętego Mikołaja – warsztaty popularnonaukowe

Z okazji zbliżających się Świąt Energetyczne Centrum Nauki KPT przygotowało naukowe atrakcje dla dzieci oraz dorosłych. Od 1 do 20 grudnia 2017 r. w ECN panować będzie świąteczna atmosfera, a laboratorium „Generator mocy” zamieni się w warsztat Świętego Mikołaja.


Grudzień to miesiąc niskich temperatur. Aby nieco ocieplić klimat Energetyczne Centrum Nauki proponuje dodać szczyptę chemii do magii świąt i wykonać reakcję egzotermiczną, czyli taką, której efektem ubocznym jest wydzielenie ciepła… Jednak, żeby nie ingerować w pory roku, pozostaniemy w krainie… lodu! Wykorzystana substancja chemiczna znajduje zastosowanie nie tylko w laboratorium, ale także w przemyśle spożywczym. Po więcej informacji gorąco zapraszamy na warsztaty w ECN, a wszyscy przybyli goście opuszczą nasze centrum z rozgrzewającym upominkiem 🙂


Grupy zorganizowane zapraszamy od wtorku do piątku o godz. 8.30, 10.30, 12.30 oraz 14.30. Koszt udziału w warsztatach połączonych ze zwiedzaniem wystawy wynosi 15 zł/os. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc pod nr 41 278 72 50.


Na świąteczne familijne eksperymentowanie podczas zajęć Mamo, tato, a dlaczego… zimą tak bardzo marzną ręce?  zapraszamy w sobotę 9 oraz 16 grudnia o godz. 13.00. Koszt udziału w warsztatach wynosi 8 zł/os. Bilety można kupić przez stronę internetową bilety.ecn.kielce.pl lub w kasach Centrum.


Więcej informacji udzielamy pod nr 41 278 72 50.