Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Familijna sobota w ECN: listopad 2017

Familijna sobota w ECN: listopad 2017

Serdecznie zapraszamy na rodzinne eksperymentowanie w Energetycznym Centrum Nauki KPT. Każda sobota to dwa cykle zajęciowe.


O godz. 13:00 zapraszamy na cykl „Mamo, tato, a dlaczego…?”. To zajęcia, podczas których wspólnie spróbujemy odpowiedzieć na najczęściej zadawane przez dzieci pytania, eksperymentując w gronie rodzinnym.

Marysia wraca z mamą z przedszkola.

A wiesz mamo, Jasio dziś bardzo płakał.

Tak? A co się stało?

Uderzył się w nogę i strasznie go bolało. A pani powiedziała, że dobrze, że nie złamał kostki… Mamo, a właściwie czemu nasze kości są takie mocne?

Niby oczywiste, a jednak nie zawsze potrafimy zaspokoić dziecięcą ciekawość. Po co nam kości? Ile ich jest? Gdzie mamy ich najwięcej? Jaka kość jest najtwardsza? Na te i inne pytania spróbujemy odpowiedzieć z pomocą nowego mieszkańca ECN na listopadowych warsztatach rodzinnych „Mamo, tato, a dlaczego…nasze kości są takie mocne?” (za wyjątkiem 11.11.2017 i 18.11.2017).


O godz. 14:00 odbędzie się cykl „Szyfrogram”. To z kolei czas na samodzielne eksperymentowanie w laboratorium, najlepiej w grupie bądź w gronie rodzinnym, bo przecież… co „kilka” głów to nie jedna! Zajęcia polegają na wyborze przez uczestników jednego z tajemniczych pudeł i postępowaniu według załączonej do niego instrukcji. Dopiero po złamaniu szyfru uczestnicy dowiedzą się, jak wykorzystać znalezione w pudle, pozornie niezwiązane ze sobą przedmioty, aby rozwikłać naukową zagadkę i dowiedzieć się… który naukowiec wyprzedził ich w rozwiązaniu tego problemu i jak nazwał swoje odkrycie. Uczestnicy „Szyfrogramu” wykonując zadania krok po kroku, w nietypowy sposób poznają nierzadko skomplikowane prawa nauki czy techniki.


Koszt udziału w zajęciach wynosi 8 zł/os. Zajęcia trwają 45 minut.


W każdą sobotę zapraszamy także do zwiedzania wystawy. Wejścia na ekspozycję odbywają się o godz.: 11:00, 12:00, 13.00, 14.00, 15:00, 16:00, 17:00. Czas zwiedzania to 45 minut. Informacje na temat biletów dostępne są TUTAJ.


Wszelkich informacji udzielamy pod nr 41 278 72 50.