Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > SPiN Day 2017 i Międzynarodowy Dzień Centrów i Muzeów Nauki

SPiN Day 2017 i Międzynarodowy Dzień Centrów i Muzeów Nauki

10 listopada 2017 roku odbędzie się wielkie święto instytucji i podmiotów zrzeszonych w SPiN – Porozumieniu Społeczeństwo i Nauka. Tego dnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Centrów i Muzeów Nauki.


W wielu miejscach w Polsce i na świecie przygotowano z tej okazji wyjątkowe atrakcje. Tegoroczna edycja SPiN Day dotyczyć będzie smogu. Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego również włącza się w to wydarzenie i zaprasza na całodzienne eksperymentowanie w laboratorium podczas warsztatów popularnonaukowych.

Na zajęciach uczestnicy dowiedzą się czym jest smog, jak i dlaczego powstaje, co wchodzi w jego skład, kiedy jest go najwięcej i dlaczego jest groźny dla człowieka. Edukatorzy wspólnie z uczestnikami przeanalizują próbki obrazujące zanieczyszczenie powietrza w różnych częściach Kielc oraz poza miastem (wieś, las). Dowiedzą się również gdzie można uzyskać informacje o aktualnych danych dotyczących jakości powietrza w Polsce, a na zakończenie wykonają eksperymenty przedstawiające sposób powstawania smogu oraz jego negatywny wpływ na ludzki organizm.


Na warsztaty popularnonaukowe skierowane do szkół podstawowych i gimnazjalnych zapraszamy na godzinę: 8:30, 10:30 i 12:30. Koszt udziału w zajęciach oraz zwiedzaniu wystawy (90 minut) wynosi 15 zł/os., koszt udziału w samych zajęciach (45 minut) wynosi  8 zł. Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja telefoniczna pod numerem: 41 278 72 50. Liczba miejsc ograniczona.


Z kolei na wieczorne warsztaty skierowane do osób indywidualnych i całych rodzin zapraszamy na godz. 18:00 lub 19:00. Koszt udziału w warsztatach (45 minut) wynosi 8 zł/os. Istnieje możliwość dokupienia biletu na 45 minutowe zwiedzanie wystawy (bilet normalny 7 zł, bilet ulgowy 5 zł, bilet z Kartą Dużej Rodziny 4 zł). Liczba miejsc ograniczona. Bilety będą dostępne w kasach i naszym internetowym systemie sprzedaży od 27 października 2017 r.


Wszelkich informacji udzielamy pod nr 41 278 72 50.


Zobacz mapkę atrakcji w różnych miastach Polski podczas SPiN Day 2017.


SPiN – Porozumienie Społeczeństwo i Nauka to porozumienie instytucji non-profit ukierunkowanych na rozwój społeczeństwa oparty na edukacji, nauce, technice i innowacji, które powstało w 2013 roku jako oddolna inicjatywa uczestników corocznej konferencji Interakcja-Integracja, organizowanej od 2007 r. Do SPiNu należą różnego rodzaju instytucje – centra nauki, fundacje, stowarzyszenia, ośrodki kultury, muzea, planetaria, ogrody botaniczne, uczelnie, których wspólnym celem jest rozwój społeczeństwa opartego na edukacji, nauce, technice i innowacji. Dowiedz się więcej na temat Porozumienia.

Untitled design (9)