Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > „Poczuj chemię” i „Emotki” w Kinie Helios Kielce

„Poczuj chemię” i „Emotki” w Kinie Helios Kielce

25 października zapraszamy do Kina Helios Kielce na pokaz popularnonaukowy, który odbędzie się przed projekcją filmu „Emotki”.


Poczuj chemię” to nowy pokaz popularnonaukowy przygotowany przez edukatorów ECN poświęcony efektownym eksperymentom chemicznym. Animatorzy na oczach młodych widzów zaprezentują nie tylko nowe substancje i ich właściwości, ale odkryją także odmienne zastosowanie tych dobrze znanych. Wyjaśnią na czym polega reakcja egzotermiczna, do czego potrzebny jest katalizator i jakie warzywo jest naturalnym wskaźnikiem pH. Wszystkie doświadczenia są wykonywane z zachowaniem wszelkich warunków bezpieczeństwa, a nawiązana z dziećmi interakcja to wspaniały sposób na skuteczną naukę poprzez zabawę.

„Emotki” to najnowszy film animowany Anthoniego Leondisa, który polską premierę miał 13 października br. Opowiada o życiu emotek, które mieszkają i pracują w mieście Tekstopolis. Aby móc obejrzeć pokaz należy wcześniej zakupić bilet na seans filmowy „Emotki”. Wydarzenie odbywa się w ramach Kino na Temat Junior i rozpoczyna się o godz. 10:00.

Informacje na temat seansu oraz biletów są dostępne na stronie Kina.