Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Familijna sobota w ECN: październik 2017

Familijna sobota w ECN: październik 2017

Soboty w Energetycznym Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego dedykujemy familijnemu eksperymentowaniu. 


O godz. 13:00 zapraszamy na cykl „Mamo, tato, a dlaczego…?”. To zajęcia, podczas których wspólnie spróbujemy odpowiedzieć na najczęściej zadawane przez dzieci pytania, eksperymentując w gronie rodzinnym.

Aaaaaaa PSIK! – rozlega się niespodziewanie.

Na zdrowie! – ktoś odpowiada z uśmiechem.

Mały Adaś, wydawałoby się pochłonięty zabawą w kałuży, nagle przybiega do taty:

Tato, tato a po co my w ogóle kichamy?!

Hmm… – zaczyna tata – to jest naturalne, kichamy bo… eee…hmmm?

No właśnie. Ale dlaczego?! Nic nie umknie uwadze dzieci. Gdzie i dlaczego powstaje kichnięcie? Czemu jesienią kichnięć jest więcej niż w innych porach roku? Czy kichanie może być groźne? I wreszcie, czy jest na nie jakiś sposób?

W październiku postaramy się odpowiedzieć na pytanie „Mamo, tato, a dlaczego… kichamy?”


O godz. 14:00 odbędzie się cykl „Szyfrogram”. To z kolei czas na samodzielne eksperymentowanie w laboratorium, najlepiej w grupie bądź w gronie rodzinnym, bo przecież… co „kilka” głów to nie jedna! Zajęcia polegają na wyborze przez uczestników jednego z tajemniczych pudeł i postępowaniu według załączonej do niego instrukcji. Dopiero po złamaniu szyfru uczestnicy dowiedzą się, jak wykorzystać znalezione w pudle, pozornie niezwiązane ze sobą przedmioty, aby rozwikłać naukową zagadkę i dowiedzieć się… który naukowiec wyprzedził ich w rozwiązaniu tego problemu i jak nazwał swoje odkrycie. Uczestnicy „Szyfrogramu” wykonując zadania krok po kroku, w nietypowy sposób poznają nierzadko skomplikowane prawa nauki czy techniki.


Koszt udziału w zajęciach wynosi 8 zł/os. Zajęcia trwają 45 minut.


W każdą sobotę zapraszamy także do zwiedzania wystawy. Wejścia na ekspozycję odbywają się o godz.: 11:00, 12:00, 13.00, 14.00, 15:00, 16:00, 17:00. Czas zwiedzania to 45 minut. Informacje na temat biletów dostępne są TUTAJ.


Wszelkich informacji udzielamy pod nr 41 278 72 50.