Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Nowa oferta warsztatów niebawem

Nowa oferta warsztatów niebawem

Już wkrótce w Energetycznym Centrum Nauki KPT pojawi się nowa oferta warsztatów na pierwszy semestr roku szkolnego 2017/2018.


Propozycja zajęć, organizowanych w Centrum to tematy dotyczące biologii, fizyki, astronomii, a także programowania oraz techniki i konstrukcji.

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych zwiedzających każdy z dni zostanie podzielony tematycznie, a z naszej propozycji będą mogli skorzystać uczniowie z różnych etapów edukacyjnych – mówi Karolina Baran, edukator ECN.

Do oferty warsztatów z programowania, oprócz Ozobotów, dołączą kolejne roboty. Nie możemy jeszcze zdradzić jakie, ale to zupełna nowość na polskim rynku edukacji – kontynuuje.

Tworząc ofertę na pierwszy semestr nie zapomnieliśmy również o indywidualnie zwiedzających.

Postanowiliśmy wzbogacić także sobotnie familijne warsztaty. Jedne z nich będą poruszać kwestie, które najbardziej intrygują dzieci, zmuszając ich rodziców do odpowiedzi na najczęściej zadawane przez nich pytanie: „Mamo, Tato, a dlaczego…?”. Rodzinnie eksperymentując w laboratorium „Generator Mocy” wspólnie poszukamy na nie odpowiedzi. Drugą godzinę zajęciową kierujemy natomiast do tych, którzy lubią łamać szyfry, rozwiązywać łamigłówki i majsterkować, niezauważalnie poznając przy tym skomplikowane prawa nauki.  – dodaje.

Nowa oferta zajęć Energetycznego Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego będzie dostępna w październiku. Grupy zapraszamy od wtorku do piątku, a osoby indywidualne – w soboty.