Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Familijna sobota w ECN: 23.09.2017

Familijna sobota w ECN: 23.09.2017

Serdecznie zapraszamy na familijne eksperymentowanie na wystawie oraz podczas warsztatów popularnonaukowych w Energetycznym Centrum Nauki KPT w Kielcach.


Słynny astrofizyk Stephen Hawking twierdzi, że aby nasza cywilizacja przetrwała powinna opuścić Ziemię. Czy kolonizacja kosmosu jest w ogóle możliwa? Czym są satelity, a czym pojazdy kosmiczne? Poznaj pracę ludzi przekraczających ziemskie granice i odkrywaj możliwości kosmosu podczas warsztatów „16 wschodów słońca w 24 godziny…”.

Czy zwykła kąpiel w wannie może prowadzić do odkryć naukowych? Dlaczego mały kamyczek opada na dno, a ogromny statek unosi się na powierzchni wody? Poczuj się jak Archimedes i rozwiąż zagadkę Kartezjusza na zajęciach „Heureka! – co ma pływać, nie utonie!”.

Na warsztaty zapraszamy w sobotę 23.09.2017. O godz. 13:00 odbędą się zajęcia „Heureka! – co ma pływać, nie utonie”, o godz. 14:00 „16 wschodów słońca w 24 godziny…”. Koszt uczestnictwa wynosi 8 zł/os. Bilety można zakupić w kasach Centrum lub przez stronę: bilety.ecn.kielce.pl. Liczba miejsc ograniczona.


Zapraszamy również do eksperymentowania na wystawie ECN. Ekspozycja składa się z 28 interaktywnych stanowisk. Znajduje się na niej między innymi potężny, ważący ponad 750 kg kołowrót. To urządzenie nawiązujące formą do kombajnu górniczego, ale napędzane siłą ludzkich mięśni.

Trzy strefy wystawy: „Ogień i Ziemia”, „Powietrze i Woda” oraz „Człowiek” tworzą spójną opowieść, dzięki której odwiedzający przeżyją prawdziwą przygodę z nauką.

Wejścia na ekspozycję w soboty odbywają się co godzinę o 11:00, 12:00, 13.00, 14.00, 15:00, 16:00 lub 17:00. Bilety można zakupić w kasach Centrum lub przez stronę: bilety.ecn.kielce.pl (bilet normalny: 7 zł, bilet ulgowy, grupowy, rodzinny: 5 zł, bilet z Kartą Dużej Rodziny: 4 zł). Liczba miejsc ograniczona.