Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Energetyczne Centrum Nauki KPT bierze udział w Kieleckich Dniach Energii

Energetyczne Centrum Nauki KPT bierze udział w Kieleckich Dniach Energii

Energetyczne Centrum Nauki KPT zaprasza na pełne mocy eksperymentowanie z energią w trakcie dwóch dni wydarzenia – 15 oraz 16 września.


Piątkowy event odbędzie się w plenerze – na kieleckim Placu Wolności. Na stoisku ECN uczestnicy sprawdzą jak długo świeciła pierwsza żarówka oraz czy da się samodzielnie zbudować własną, a także spróbują odnaleźć prąd w cytrynie albo ziemniaku. Dowiedzą się w jaki sposób zbudować obwód elektryczny, aby nie doprowadzić do zwarcia i co może być przewodnikiem, a co izolatorem. Dla młodszych przygotowaliśmy olbrzymie energetyczne puzzle oraz kolorowanki z drem Glutkiem. W programie również quizy z atrakcyjnymi nagrodami w postaci gadżetów ECN.

Pierwszy dzień wydarzenia będzie także okazją do zapoznania się z ekologicznymi rozwiązaniami dotyczącymi transportu, organizatorzy przygotowali dla małych i dużych mieszkańców miasta m.in. prezentacje pojazdów elektrycznych oraz autobusu hybrydowego komunikacji miejskiej, „Zielone Kino” zasilane energią wytworzoną przy użyciu mięśni, czy też przedstawienie teatralne „Jak Pstryk i Bzik zostali oświeceni”.

W piątek 15 września, w godz. 10:00-17:00 eksperymentować będziemy w plenerze – na Placu Wolności, a 16 września o godz. 13:00 lub 14:00 podczas bezpłatnych warsztatów „Śladami prądu” w Energetycznym Centrum Nauki KPT. Aby wziąć udział w zajęciach organizowanych w ECN w sobotę należy wcześniej dokonać rezerwacji pod nr 41 278 72 50. Liczba miejsc ograniczona.

Informujemy, że wszystkie miejsca na warsztaty w Energetycznym Centrum Nauki KPT zostały zarezerwowane.


Więcej informacji na temat wydarzenia na stronie Urzędu Miasta Kielce.

Do pobrania:

Plakat (PDF)