Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Energetyczne Centrum Nauki KPT oraz Komenda Miejska Policji w Kielcach zapraszają na Dzień Pierwszej Pomocy

Energetyczne Centrum Nauki KPT oraz Komenda Miejska Policji w Kielcach zapraszają na Dzień Pierwszej Pomocy

W związku ze Światowym Dniem Pierwszej Pomocy, który przypada 9 września, Policyjni Ratownicy Medyczni wspólnie z policjantami z Wydziałów Prewencji i Ruchu Drogowego przeprowadzą w Energetycznym Centrum Nauki KPT warsztaty teoretyczne i praktyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy.


Porozmawiamy o bezpiecznej drodze do szkoły, o tym jak się zachować w sytuacji zagrożenia, co zrobić widząc wypadek, jak udzielić pierwszej pomocy, nie szkodząc innym, a także o bezpieczeństwie osobistym w czasie wolnym. Dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach praktycznych pt. „Udziel pierwszej pomocy swojemu misiowi”. Na uczestników czeka również pokaz sprzętu ratowniczego oraz wyposażenia policji.

Osoby biorące udział w zajęciach zapraszamy także do eksperymentowania na wystawie Energetycznego Centrum Nauki KPT. Spragnieni wyzwań naukowych będą mięli okazję m.in. spróbować uruchomić siłą własnych mięśni kołowrót, ważący ponad 750 kg, zatankować malucha, stoczyć wyścigi z prądem w tle, wydobyć ropę naftową, czy też rywalizować na wodnej strzelnicy.


Warsztaty kierowane są do dzieci w wieku od 6 do 9 lat. Udział jest bezpłatny, ale obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc pod nr 41 278 72 50. Zapraszamy klasy szkolne oraz osoby indywidualne 8 września 2017 r. na godz. 10:30 lub 12:30. Jedna grupa zajęciowa (na jedną turę zwiedzania) może liczyć maksymalnie 50 osób.

Uwaga! Na warsztaty każde z dzieci powinno zabrać ze sobą misia-maskotkę, który będzie pomagał na zajęciach praktycznych.