Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Energetyczne Centrum Nauki KPT oraz NIEMAPA zapraszają na nie-warsztaty z bańkologii

Energetyczne Centrum Nauki KPT oraz NIEMAPA zapraszają na nie-warsztaty z bańkologii

Sobota 9 września w ECN będzie przeznaczona dla mniejszych i większych miłośników baniek mydlanych.


Aby powstały piękne, kolorowe i duże bańki potrzebna jest nie tylko mikstura sporządzona według określonej receptury, zawierającej właściwe składniki i proporcje, ale także akcesoria do puszczania baniek oraz odpowiednia technika.

W trakcie zajęć dowiemy się m.in. dlaczego bańki są kolorowe, czy mogą przybierać inny kształt niż okrągły, a także co zrobić, żeby dało się je odbijać. Podczas wspólnego eksperymentowania w laboratorium „Generator mocy” uczestnicy wykonają płyn do niepękających baniek na podstawie specjalnej receptury, a potem wszyscy przeniosą się do Energetycznego Ogrodu, gdzie przetestujemy jego działanie i korzystając z rozmaitych akcesoriów będziemy puszczać bańki.


Na nie-warsztaty z NIEMAPĄ zapraszamy 9 września o godz. 13:00 lub 14:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, ale obowiązuje wcześniejsza rezerwacja pod nr 41 278 72 50. Liczba miejsc ograniczona.


Informujemy, że wszystkie miejsca na warsztaty zostały zarezerwowane.