Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Energetyczne Centrum Nauki KPT podczas Astro Pikniku II

Energetyczne Centrum Nauki KPT podczas Astro Pikniku II

Energetyczne Centrum Nauki KPT zaprasza na swoje stoisko podczas Astro Pikniku, który odbędzie się 2 oraz 3 września 2017 roku w Centrum Leonardo da Vinci w Podzamczu Chęcińskim.


Miłośnicy astronomii, kosmosu i nowych technologii będą mogli wziąć udział w drugiej już edycji wydarzenia. Dla odwiedzających przygotowano wiele atrakcji, w tym pokazy, warsztaty, obserwacje. W trakcie Astro Pikniku nie zabraknie także #drużynymocy #ECN. Razem z nami dowiecie się między innymi czym są satelity i dlaczego nie spadają na Ziemię. Spotkacie się także oko w oko z Księżycem, oraz dowiecie się ile księżyców możemy zobaczyć z Ziemi. Poznacie także niezwykłe planety, gdzie dzień może być dłuższy od roku i wyruszycie w zakręconą podróż dookoła Słońca.

Odwiedzający będą mogli odwiedzić także stoiska m.in. Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego im. Mikołaja Kopernika w Chorzowie, Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii, Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Po raz pierwszy w wydarzeniu wezmą udział m.in. Urania – Postępy Astronomii, Koło Naukowe Euroavia Rzeszów, Europejskie Obserwatorium Południowe, Jura Park oraz Energetyczne Centrum Nauki KPT.

Wszystkie atrakcje, które znajdować się będą na zewnątrz w strefie pokazów są BEZPŁATNE.

Więcej informacji na stronie www.cndavinci.pl