Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Podróże z energią: Rowerem na koniec świata

Podróże z energią: Rowerem na koniec świata

Piątek 18 sierpnia upłynie pod znakiem rowerów, bezpieczeństwa na drodze oraz rowerowych wypraw. Każdy kto przyjedzie na wydarzenie rowerem otrzyma 25% zniżki na zwiedzanie wystawy i udział w warsztatach w ECN.


ENERGETYCZNY OGRÓD DOŚWIADCZEŃ (16:00-19:00)

BEZPIECZNIE NA DRODZE Z KOMENDĄ MIEJSKĄ POLICJI W KIELCACH

Okres wakacji to czas kiedy częściej lubimy spędzać czas na świeżym powietrzu. Służą temu rodzinne i indywidualne wycieczki rowerowe. Ważne jest to, aby oprócz wspaniałych wspomnień i niezapomnianych wrażeń, zadbać także o bezpieczeństwo na drodze, własne i innych. Z myślą o najmłodszych sierż. Małgorzata Pędzik z Wydziału Ruchu Drogowego oraz sierż. Małgorzata Perkowska-Kiepas z Wydziału Prewencji Policji KMP w Kielcach opowiedzą o przepisach ruchu drogowego, o tym jak prawidłowo poruszać się rowerem i nie zrobić sobie ani innym krzywdy. Dzieci będą miały również okazję uczestniczyć w grze ze znakami drogowymi. Ich zadaniem będzie także rozwiązanie krótkiego testu oraz sytuacji na wirtualnych skrzyżowaniach. Po zakończeniu pierwszego etapu wszyscy przejdą na rowerowy tor przeszkód. Każdy uczestnik będzie miał swoją indywidualną kartę, na której będzie zbierał punkty. Trzy najlepsze osoby otrzymają nagrody od Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, Decathlon Kielce oraz Energetycznego Centrum Nauki KPT.

SERWIS ROWEROWY DECATHLON KIELCE

Nie od dziś wiadomo, że sprawny rower to bezpieczny rower, a co za tym idzie – niezapomniane wycieczki. Podczas piątkowego wydarzenia na specjalnie przygotowanym na ten dzień stoisku Decathlon Kielce, będzie można sprawdzić stan techniczny rowerów, wykonać ich drobne naprawy i zapoznać się z bogatą ofertą sklepu.


ENERGETYCZNE CENTRUM NAUKI KPT (19:00-21:00)

PODRÓŻE Z ENERGIĄ: OPOWIEŚCI O WYPRAWACH ROWEROWYCH

O tym, że na rowerze można przejechać całych świat, o pasji, spełnianiu marzeń, wytrwałości i zaangażowaniu opowie miłośnik rowerowych wypraw – Kazimierz Mądzik, który na dwóch kółkach zwiedził wiele interesujących zakątków. Do najważniejszych wypraw rowerowych należą: Rzym – 2011 rok 1700 km, Medjugorje – 2015 rok 1400 km, Wilno – 2016 rok 1400 km czy Wschodni szlak rowerowy – 2017 rok 1300 km.  W ubiegłym roku na rowerze przejechał około 6500 km, w tym roku do tej pory prawie 4000 km. Od 2012 r. liczba przejechanych przez naszego gościa kilometrów to aż 31 000! Ale nie tylko o kilometrach będzie tutaj mowa. W podróżach ważne jest również to, że pomagają poznać otaczający świat, kształcą, dostarczają wielu emocji, wrażeń, a przede wszystkim cennych wspomnień. Takie właśnie są „Podróże z energią”. Inspirują i zachęcają do organizacji wypraw w nieznane.


Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny, ale na spotkanie „Podróże z energią” w Energetycznym Centrum Nauki KPT obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc pod nr 41 278 72 50.

Zachęcamy, aby w tym dniu przesiąść się na rower i przyjechać do ECN na dwóch kółkach. Prowadzi do nas ścieżka rowerowa, a pod budynkiem SKYE INC oraz w Energetycznym Ogrodzie znajdują się miejsca parkingowe dla rowerów. Każdy kto przyjedzie na wydarzenie rowerem otrzyma 25% zniżki do ECN.

Drodzy miłośnicy rowerów serdecznie zapraszamy!