Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Weź NIEMAPĘ i chodź na spacer!  

Weź NIEMAPĘ i chodź na spacer!  

Kielce dołączyły do grona miast, które mają swoją NIEMAPĘ, a w niej Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego.


NIEMAPA Kielce to ilustrowany przewodnik po mieście przeznaczony dla mieszkańców i przez nich tworzony. Odkrywa ciekawostki, nieoczywiste miejsca, lokalne słówka i przysmaki, kreatywne wyzwania, a przede wszystkim piękne ilustracje. Autorkami pomysłu są łodzianki Małgorzata Żmijska i Joanna Studzińska ze spółki Mamy Projekt, które postanowiły w rodzinnym mieście opracować na nowo plan rodzinnych wycieczek, pozwalających miło spędzić czas i przybliżyć miasto maluchom, a dorosłym odkryć uroki Łodzi na nowo. Pomysł się spodobał, a NIEMAPY stały się świetną promocją również dla innych miast.

W tym niekonwencjonalnym przewodniku turystycznym nie mogło zabraknąć również Energetycznego Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego, bo jak zauważa Karolina Cieślik z ECN, Centrum jest tak jak NIEMAPA wyjątkowe. – Na co dzień zachęcamy do popularyzacji nauki i uczenia się w niekonwencjonalny sposób – poprzez eksperymentowanie i samodzielne doświadczenie otaczającego nas świata. Staramy się w innowacyjny sposób namawiać wszystkich, bez względu na wiek, do zdobywania wiedzy. Zdecydowaliśmy się wziąć udział w tym przedsięwzięciu, bo to bardzo ciekawy, interaktywny projekt, robiony z pasją przez młode mamy, które całe serce wkładają w jego przygotowanie, tak jak i my wkładamy nasze serca w kreowanie oferty ECN. Warto być częścią tego przedsięwzięcia – podkreśla Karolina Cieślik.


NIEMAPĘ można dostać bezpłatnie w Instytucie Dizajnu, Muzeum Narodowym w Kielcach, Urzędzie Miasta Kielce, Regionalnym Centrum Informacji Turystycznej, od 10 sierpnia będzie także w siedzibie Teatru Lalki i Aktora “Kubuś”. Jest ona dostępna też online na: www.niemapa.pl.