Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > ECN KPT zaprasza na swoje stoisko podczas Chęciny Triathlon 2017

ECN KPT zaprasza na swoje stoisko podczas Chęciny Triathlon 2017

W sobotę 15 lipca Energetyczne Centrum Nauki zaprasza do wspólnego eksperymentowania podczas pierwszej edycji Chęciny Triathlon 2017, której partnerem został Kielecki Park Technologiczny. 


I edycja Chęciny Triathlon odbędzie się 15 lipca. Start główny o godz. 12:00 w Aquatica Park Bolmin. Zawodnicy zmierzą się w trzech dyscyplinach: przepłyną dystans 950 metrów, przejadą rowerem 40 km i pobiegną 10 km. – Sukces imprezy Dąbrowa Górnicza Triathlon w roku 2015 i 2016 skłonił nas do podjęcia starań o stworzenie cyklu imprez o charakterze sportowym organizowanych na terenie całej Polski – mówi Rafał Dolatowski, reprezentujący Stowarzyszenia Triathlon Polska i „Pozytywnie zakręceni”, które odpowiadają za organizacje wydarzenia.

Przedsięwzięcie służy propagowaniu zdrowego trybu życia, aktywnemu wypoczynkowi i rekreacji. – To przykład sportowej rywalizacji w duchu fair play. Kielecki Park Technologiczny wspiera przedsięwzięcia, które mają pozytywny oddźwięk i integrują całe rodziny. Nasza codzienność to nie tylko pomoc firmom w rozwoju. Angażujemy się także w akcje społeczne i wydarzenia służące mieszkańcom województwa – mówi Szymon Mazurkiewicz, dyrektor KPT.

Podczas imprezy na rynku w Chęcinach, u podnóża Zamku Królewskiego, gdzie na zawodników czekać będzie publiczność, ze swoim naukowym pokazem zaprezentuje się Energetyczne Centrum Nauki KPT. Przez cały czas trwania wydarzenia, tj. w godz. 11.00 – 17.00 edukatorzy ECN ze sportowym zacięciem będą zarażać pasją do nauki wszystkich, którzy w tym dniu pojawią się w Chęciach.

Więcej o imprezie: http://checinytriathlon.pl/


Fot. Chęciny Triathlon