Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Detektywi na tropach prądu: zjazd małych słuchaczy UJK w ECN

Detektywi na tropach prądu: zjazd małych słuchaczy UJK w ECN

W sobotę 20 maja 2017 roku w Energetycznym Centrum Nauki KPT odbędzie się ostatni w tym roku akademickim zjazd Uniwersytetu Dziecięcego UJK.


Młodzi studenci wezmą udział w specjalnych warsztatach, podczas których będziemy poszukiwać prądu. Czy możemy go odnaleźć w cytrynie albo ziemniaku? W jaki sposób zbudować obwód elektryczny, aby nie doprowadzić do zwarcia? Co może być przewodnikiem, a co izolatorem? Odpowiedzi na te pytania będzie można znaleźć w laboratorium „Generator mocy”.

W trakcie zajęć pokażemy najmłodszym alternatywne źródła prądu i podpowiemy jak sobie radzić w sytuacji, gdy czasami brakuje go w kontakcie – mówi Diana Szwagrzyk, edukator Energetycznego Centrum Nauki KPT.
– Będziemy wspólnie eksperymentować i na chwile sami staniemy się bateriami i elektronami… – dodaje.


Warsztaty „Detektywi na tropach prądu” odbędą się 20.05.2017 r. o godz. 09:00, 10:30, 13:30 oraz 15:00 i są przeznaczone dla uczniów szkół podstawowych.


Istnieje możliwość dopisania się do listy uczestników zajęć, nawet jeśli dzieci nie posiadają indeksu UJK. Rezerwacja miejsc pod numerem 41 278 72 50 (w godzinach pracy Centrum). Koszt udziału w warsztatach – 8 zł/os. Liczba miejsc ograniczona.


Co roku młodzi słuchacze Uniwersytetu Dziecięcego UJK biorą udział w warsztatach popularnonaukowych prowadzonych przez Edukatorów ECN. Tego typu zajęcia to wspaniały sposób na rozwijanie pasji i zainteresowań już od najmłodszych lat. Studenci mają niepowtarzalną okazję do samodzielnego poszukiwania odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące otaczającego świata. To również znakomita forma spędzania wolnego czasu.


Więcej informacji dotyczących Uniwersytetu Dziecięcego UJK znajduje się na stronie: http://dzieciecy.ujk.edu.pl/