Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Zapraszamy na niezapomnianą wyprawę do Energetycznego Centrum Nauki

Zapraszamy na niezapomnianą wyprawę do Energetycznego Centrum Nauki

Skąd bierze się ropa naftowa? Ile energii potrzeba, żeby zaświecić w domu jedną żarówkę? Czy da się uruchomić ważący ponad 750 kg kołowrót, korzystając jedynie z siły własnych mięśni? 


Zapraszamy na niezapomnianą podróż do świata energii, w którym każdy, niezależnie od wieku, poczuje się jak prawdziwy naukowiec. W Energetycznym Centrum Nauki KPT:
– włosy stają dęba! W tym miejscu można dotknąć prądu, poznać zasady rządzące elektromagnetyką, zobaczyć z bliska wyładowania atmosferyczne
– wolno samodzielnie wytwarzać prąd, zatankować samochód, transportować surowce, zbudować tamę, zaplanować miasto przyszłości…
– rodzą się prawdziwi geniusze! W specjalnej, zawieszonej nad wystawą kapsule można eksperymentować i zorganizować warsztaty popularnonaukowe.


Zwiedzający mogą skorzystać z kina 3D, w którym obejrzą film dotyczący energii, a także z zielonej enklawy ECN, czyli Energetycznego Ogrodu, gdzie nauka przeplata się z zabawą, relaksem i odpoczynkiem.


Odkryj nasze Centrum, zapoznaj się z ofertą i zaplanuj wizytę. Razem z nami poznawaj najdalsze zakątki świata energii i stań się bohaterem intrygującej opowieści o nauce.

#dajemyenergię