Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > We wnętrzu siebie – Organizm pod lupą: zjazd małych słuchaczy UJK w ECN

We wnętrzu siebie – Organizm pod lupą: zjazd małych słuchaczy UJK w ECN

22 kwietnia 2017 roku w Energetycznym Centrum Nauki KPT odbędzie się kolejny zjazd Uniwersytetu Dziecięcego UJK.


Dla młodych studentów przygotowaliśmy specjalne warsztaty związane z organizmem ludzkim. Dzieci przyjrzą się ciekawym naukowym zjawiskom i sprawdzą czy tak naprawdę widzimy oczami, a słyszymy uszami. Odkryją, co ma wspólnego oko ze sportem i jakie zwierzę kryje się w uchu.

Wielu z nas myśli, że zna się na wylot. Na warsztatach pokażemy, że ciało człowieka kryje jednak wiele tajemnic i postaramy się je odkryć – mówi Magdalena Długosz, edukator Energetycznego Centrum Nauki KPT.
Uczestnicy sprawdzą na czym polega proces widzenia i dlaczego obrazy, które widzimy nie zawsze są dobrze interpretowane. Dowiemy się jak powstaje dźwięk i jak go odbieramy oraz czy nasze zmysły mogą wprowadzić nas w błąd. – dodaje.


Warsztaty „We wnętrzu siebie – Organizm pod lupą” odbędą się 22.04.2017 r. w laboratorium ECN o godz. 09:00, 10:30, 13:30 oraz 15:00 i są przeznaczone dla uczniów szkół podstawowych.

Istnieje możliwość dopisania się do listy uczestników zajęć, nawet jeśli dzieci nie posiadają indeksu UJK. Rezerwacja miejsc pod numerem 41 278 72 50 (w godzinach pracy Centrum). Koszt udziału w warsztatach – 8 zł/os. Liczba miejsc ograniczona.


Co roku młodzi słuchacze Uniwersytetu Dziecięcego UJK biorą udział w warsztatach popularnonaukowych prowadzonych przez Edukatorów ECN. Tego typu zajęcia to wspaniały sposób na rozwijanie pasji i zainteresowań już od najmłodszych lat. Studenci mają niepowtarzalną okazję do samodzielnego poszukiwania odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące otaczającego świata. To również znakomita forma spędzania wolnego czasu.


Więcej informacji dotyczących Uniwersytetu Dziecięcego UJK znajduje się na stronie: http://dzieciecy.ujk.edu.pl/