Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Naukowy koszyczek, czyli tradycja pod lupą – wielkanocne warsztaty popularnonaukowe

Naukowy koszyczek, czyli tradycja pod lupą – wielkanocne warsztaty popularnonaukowe

Zbliżające się Święta Wielkanocne to nie tylko świetna okazja do tworzenia pięknych pisanek, ale także do rozmowy o jajkach w nieco inny, bo naukowy sposób. Od 4 do 12 kwietnia 2017 roku Energetyczne Centrum Nauki KPT zaprasza na wielkanocne warsztaty.


Naukowy koszyczek, czyli tradycja pod lupą – wielkanocne warsztaty popularnonaukowe

Podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się wielu zaskakujących ciekawostek na temat jajek i przeprowadzą szereg doświadczeń z jajkami w roli głównej. Czy jajko może być oszustem? Czy zawsze utonie w wodzie? Czy bywa niezdecydowane? Odpowiedzi na te pytania będzie można znaleźć w Laboratorium „Generator Mocy”.

Warsztaty są kierowane do grup zorganizowanych oraz indywidualnie zwiedzających. Grupy zapraszamy od wtorku do piątku o godz. 8:30, 10:30 oraz 12:30, natomiast osoby indywidualne w sobotę 8 kwietnia o godz. 14:00. Istnieje możliwość dołączenia do grupy po uprzedniej rezerwacji miejsca pod nr tel. 41 278 72 50 (w godzinach pracy Centrum).

Koszt udziału w warsztatach (45 minut) – 8 zł/os., w warsztatach połączonych ze zwiedzaniem wystawy (90 minut) – 15 zł/os. Bilety są dostępne przez stronę internetową bilety.ecn.kielce.pl lub w kasach Centrum.


Pokazy popularnonaukowe i stoisko warsztatowe podczas Jarmarku Wielkanocnego

8 kwietnia 2017 roku na świątecznej scenie Kielc na Placu Artystów kielczanie będą mieli okazję wziąć udział w wielkanocnym pokazie popularnonaukowym, który poprowadzą edukatorzy Energetycznego Centrum Nauki. Uczestnicy dowiedzą się m.in. na czym polega prawo Pascala i co to jest interferencja światła. Pokazy odbędą się o godz.: 12.30 oraz 13.30.

W godz. 12-16, również na Placu Artystów, ECN zaprasza na swoje stoisko, gdzie będzie można przeprowadzić kolorowe, wiosenno-świąteczne eksperymenty.


Szczegółowe informacje są udzielane pod nr tel. 41 278 72 50.