Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Nauka nie(na)żarty – familijne warsztaty

Nauka nie(na)żarty – familijne warsztaty

Energetyczne Centrum Nauki KPT zaprasza na specjalne warsztaty popularnonaukowe z okazji Prima Aprilis.


Czy ciecz może być ciałem stałym a ciało stałe cieczą? W jaki sposób przywrócić utracony kolor? Czy dźwięki słyszmy dokładnie z tej samej strony, z której dobiegają?

Nie zawsze to, co widzą nasze oczy lub to, co słyszą nasze uszy jest wiernym odzwierciedleniem otaczającego nas świata. Podczas zajęć warsztatowych w Laboratorium „Generator Mocy” uczestnicy sprawdzą jak oszukać mózg za pomocą zmysłów. Edukatorzy ECN przedstawią kilka ciekawych sztuczek, które pomogą wprowadzić w błąd naszą percepcję. Zwiedzający przekonają się, że nauka potrafi mieć „poczucie humoru” i zrobić sobie żarty z jej odbiorców…


Sobota w Energetycznym Centrum Nauki przeznaczona jest na familijne eksperymentowanie. Rodzice, dziadkowie przeprowadzają doświadczenia wspólnie z dziećmi. Taka forma spędzania czasu wolnego zbliża i zacieśnia rodzinne relacje.


Warsztaty rozpoczynają się 1 kwietnia 2017 roku o godz. 13:00 i 14:00. Tylko w tym dniu bilety na zajęcia można nabyć z 50% zniżką (i nie jest to Prima Aprilis;). Bilety w cenie 4 zł od osoby można zakupić przez stronę internetową bilety.ecn.kielce.pl lub w kasach Centrum. Liczba miejsc ograniczona.


Szczegółowe informacje pod numerem 41 278 72 50 (w godzinach pracy Centrum).