Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Wtorki dla nauczycieli: W świecie robotów

Wtorki dla nauczycieli: W świecie robotów

Energetyczne Centrum Nauki KPT zaprasza nauczycieli zainteresowanych innowacyjnymi metodami nauki i programowaniem robotów do udziału w warsztatach „W świecie robotów”.


Celem spotkania jest promowanie interaktywnej przestrzeni umożliwiającej edukację poprzez zabawę oraz upowszechnienie nauki programowania wśród nauczycieli i podniesienie ich kompetencji w dziedzinie informatyki.

Uczestnicy będą mieli okazję zwiedzić Energetyczne Centrum Nauki. Następnie na zajęciach warsztatowych w Laboratorium „Generator Mocy” zapoznają się ze środowiskami i sposobami programowania Ozobotów i robotów LEGO® MINDSTORMS® EV3.


“Wtorki dla nauczycieli” to doskonała okazja poznania bliżej przestrzeni centrum oraz samodzielnego eksperymentowania na wystawie i w Laboratorium „Generator Mocy”. Edukatorzy ECN poprowadzą warsztaty skierowanie do pedagogów. Nauczyciele otrzymają wskazówki i informacje praktyczne, przydatne przed wizytą z uczniami. Dowiedzą się w jaki sposób są prowadzone zajęcia, a także jak wykorzystać ścieżki zwiedzania dostępne na wystawie.

Podpowiemy również w jaki sposób wizyta w Energetycznym Centrum Nauki może przysłużyć się rozwojowi poznawczemu uczniów oraz jak wykorzystać możliwości centrum we własnej pracy dydaktycznej. Popołudniowe spotkanie to także doskonała okazja, aby przy filiżance kawy porozmawiać z pracownikami ECN, wymienić się poglądami oraz doświadczeniami w edukacji młodzieży.

Warsztaty skierowane są do nauczycieli wszystkich poziomów kształcenia i odbywają się we wtorkowe popołudnia.


Na najbliższe spotkanie zapraszamy 28 marca 2017 r. o godz. 15.30.

“Wtorki dla nauczycieli” są organizowane we współpracy ze Świętokrzyskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Wstęp na warsztaty jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Rejestracja odbywa się przez platformę ŚCDN.

logo-SCDN