Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Wtorki dla nauczycieli w drugim semestrze

Wtorki dla nauczycieli w drugim semestrze

Energetyczne Centrum Nauki zaprasza na cykl spotkań “Wtorki dla nauczycieli” w drugim półroczu roku szkolnego 2016/2017. 


Celem spotkań jest promowanie interaktywnej przestrzeni umożliwiającej edukację poprzez zabawę oraz rozwijanie naukowych zainteresowań dzieci i młodzieży. Uczestnicy będą mogli wymienić doświadczenia, zwiedzić wystawę „Energia”, dowiedzieć się więcej na temat zajęć prowadzonych w laboratorium, a także szczegółowo zaplanować wizytę grup szkolnych. Otrzymają również kilka ciekawych pomysłów na aktywizację uczniów oraz prowadzenie lekcji w szkole.


“Wtorki dla nauczycieli” to doskonała okazja poznania bliżej przestrzeni centrum oraz samodzielnego eksperymentowania na wystawie i w laboratorium Generator Mocy. Edukatorzy ECN poprowadzą warsztaty skierowanie do pedagogów. Nauczyciele otrzymają wskazówki i informacje praktyczne, przydatne przed wizytą z uczniami. Dowiedzą się w jaki sposób są prowadzone warsztaty, a także jak wykorzystać ścieżki zwiedzania dostępne na wystawie.

Podczas spotkania będą dyskutować o kształtowaniu kluczowych kompetencji uczniów oraz o tym jak, korzystając z innowacyjnych metod aktywizacji, zachęcać młodzież do nauki przedmiotów przyrodniczych.

Podpowiemy również w jaki sposób wizyta w Energetycznym Centrum Nauki może przysłużyć się rozwojowi poznawczemu uczniów oraz jak wykorzystać możliwości centrum we własnej pracy dydaktycznej. Popołudniowe spotkanie to także doskonała okazja, aby przy filiżance kawy porozmawiać z pracownikami ECN, wymienić się poglądami oraz doświadczeniami w edukacji młodzieży.


Warsztaty skierowane są do nauczycieli wszystkich poziomów kształcenia i odbywają się we wtorkowe popołudnia.

Na najbliższe spotkanie zapraszamy 28 lutego 2017 r. o godz. 15.30.

“Wtorki dla nauczycieli” są organizowane we współpracy ze Świętokrzyskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Wstęp na warsztaty jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Rejestracja odbywa się przez platformę ŚCDN.

logo-SCDN