Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Odlotowe przestrzenie – niezwykłe projekty: drugi zjazd młodych studentów UJK w ECN

Odlotowe przestrzenie – niezwykłe projekty: drugi zjazd młodych studentów UJK w ECN

18 lutego 2017 roku zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Uniwersytetu Dziecięcego UJK.


Najbliższa sobota w Energetycznym Centrum Nauki rozpocznie się warsztatami dla młodych studentów. – Na zajęciach porozmawiamy o tym, co to jest projekt i przestrzeń oraz co wspólnego mogą mieć ze sobą oba pojęcia – mówi Karolina Baran, edukator Energetycznego Centrum Nauki. – Odszukamy elementy dobrego projektu architektonicznego na podstawie odpowiednio dobranych przykładów i puścimy wodze fantazji… zamieniając laboratorium Generator Mocy w odlotową pracownię dziecięcej wyobraźni – dodaje.

Każdy uczestnik zaprojektuje wybraną przestrzeń według własnego pomysłu i zrealizuje swój projekt przy użyciu nietypowych „materiałów budowlanych”. Na koniec dzieci połączą swoje małe wizje w jedną wspólną przestrzeń, tworząc makietę urbanistyczną.


Co roku młodzi słuchacze Uniwersytetu Dziecięcego UJK biorą udział w warsztatach popularnonaukowych prowadzonych przez Edukatorów ECN. Tego typu zajęcia to wspaniały sposób na rozwijanie pasji i zainteresowań już od najmłodszych lat. Studenci mają niepowtarzalną okazję do samodzielnego poszukiwania odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące otaczającego świata. To również znakomita forma spędzania wolnego czasu.


Warsztaty „Odlotowe przestrzenie – niezwykłe projekty” odbędą się 18.02.2017 r. w laboratorium ECN o godz. 09:00 i 10:30 i są przeznaczone dla uczniów szkół podstawowych.

Istnieje możliwość dopisania się do listy uczestników zajęć, nawet jeśli dzieci nie posiadają indeksu UJK po uprzedniej rezerwacji pod numerem 41 278 72 50 (w godzinach pracy Centrum). Koszt udziału w warsztatach – 8 zł/os. Liczba miejsc ograniczona.

Więcej informacji dotyczących Uniwersytetu Dziecięcego UJK znajduje się na stronie: http://dzieciecy.ujk.edu.pl/