Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Nowy Rok – nowa oferta warsztatów i zmiany w godzinach zwiedzania

Nowy Rok – nowa oferta warsztatów i zmiany w godzinach zwiedzania

Nowy Rok jest doskonałym pretekstem do wprowadzania w życie pozytywnych zmian. Energetyczne Centrum Nauki modyfikuje godziny zwiedzania ekspozycji i dodaje do oferty kolejne zajęcia familijne w sobotnie popołudnia.


Interaktywna wystawa, a także warsztaty w laboratorium dla grup zorganizowanych i zajęcia familijne w sobotnie popołudnia – to stała oferta Energetycznego Centrum Nauki. Od 7 stycznia 2017 r. ECN uruchamia kolejne zajęcia warsztatowe dla rodzin z dziećmi.

Dodatkowe warsztaty w sobotnie popołudnia

– Soboty w centrum nauki są przeznaczone dla indywidualnych zwiedzających. Ekspozycja jest dostępna dla rodzin z dziećmi od godz. 10.00 do 18.00. Prócz aktywności na wystawie w te dni organizujemy także naukowe urodziny oraz zajęcia familijne w laboratorium, połączone ze zwiedzaniem wystawy “Energia”. W związku z dużym zainteresowaniem warsztatami popularnonaukowymi, postanowiliśmy przeorganizować nasze sobotnie spotkania i wprowadzić dodatkowe możliwości uczestnictwa w zajęciach – mówi Sylwia Mularczyk, kierownik Energetycznego Centrum Nauki.

– W styczniu przygotowaliśmy dodatkowe warsztaty popularnonaukowe, które będą organizowane poza aktywnościami na wystawie. Już od soboty 07/01/2017. zapraszamy na 45 minutowe zajęcia o godz. 13.00 i 14.00. Chętni będą mogli dokupić odrębny bilet na samo zwiedzanie i zostać po zajęciach na ekspozycji – dodaje.

O godz. 13.00 “Energia w akcji” – warsztaty podczas których porozmawiamy o formach i rodzajach energii, urządzimy wyścigi żaglówek i zbudujemy piankową zjeżdżalnię.

O godz. 14.00 “Nadstaw ucha i nie daj się oszukać”, czyli warsztaty dotyczące ucha, połączone z projekcją kultowej serii “Było sobie życie” na dużym ekranie.

Bilet na zajęcia kosztuje 8 zł./os., i jest dostępny przez internetowy system sprzedaży lub w kasach centrum (bezpośrednio przez wydarzeniem).


Zwiedzanie ekspozycji

Będąc w Energetycznym Centrum Nauki dobrze zarezerwować czas także na indywidualne eksperymentowanie na wystawie. W nowej ofercie znalazło się dłuższe i krótsze zwiedzanie ekspozycji (45 lub 90 min. do wyboru). W każdą sobotę Zwiedzający mają do wyboru nie tylko różne tematy zajęć w laboratorium, ale również wymiar godzinowy zwiedzania. Bilet wstępu na wystawę można kupić już za 7 zł/os.

Zmiany w godzinach zwiedzania – SOBOTY

11.00 – 12.30 – I tura zwiedzania – 90 min.

13.00 – 13.45 – II tura zwiedzania – 45 min.

14.00 – 14.45 – III tura zwiedzania – 45 min.

15.00 – 16.30 – IV tura zwiedzania – 90 min.

17.00 – 17.45 – V tura zwiedzania – 45 min.


Ferie w centrum nauki

Energetyczne Centrum Nauki zaprasza w czasie ferii zimowych do zwiedzania interaktywnej wystawy i udziału w zajęciach popularnonaukowych.

Zimowe warsztaty połączone ze zwiedzaniem wystawy dla grup zorganizowanych i osób indywidualnych będą odbywać się od wtorku do piątku w godz. 9.00 – 11.00, 11.30 – 13.30.

Centrum będzie również udostępniać dla zwiedzających wystawę “Energia” od godz. 14.00 do 15.30.

Sobotnie godziny warsztatów oraz zwiedzania ekspozycji pozostają bez zmian.