Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Pokaz popularnonaukowy dla mieszkańców Kielc

Pokaz popularnonaukowy dla mieszkańców Kielc

17 grudnia 2016 r. w trakcie Jarmarku Bożonarodzeniowego na Kieleckim Rynku, #drużynamocy zaprezentuje pokaz popularnonaukowy dotyczący niskich temperatur.


Edukatorzy Energetycznego Centrum Nauki przygotowali niezwykłe półgodzinne widowisko z użyciem suchego lodu i innych efektownych substancji. Opowiedzą o zjawiskach takich jak interferencja światła, sublimacja oraz iryzacja. Przypomną na czym polega prawo Pascala i będą bawić się nauką wraz z mieszkańcami miasta w prawdziwie świątecznej atmosferze.

– Dużo miejsca w naszych pokazach poświęcamy rozbudzaniu ciekawości u dzieci i młodzieży. Często wykorzystujemy materiały codziennego użytku i zachęcamy do powtórzenia eksperymentów wraz z opiekunami w domach – mówi Sylwia Mularczyk, kierownik Energetycznego Centrum Nauki. – Nasze widowiska popularnonaukowe przenoszą oglądających w inny, baśniowy wymiar. Z wielką radością zaprezentujemy Energetyczne Centrum Nauki podczas miejskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego – dodaje.


Pokaz jest zatytułowany “Laboratorium św. Mikołaja” i skierowany do wszystkich, niezależnie od wieku.

Będzie prezentowany trzykrotnie, o godz. 15.30, 16.15 lub 17.15.


Naukowy warsztat św. Mikołaja – rodzinne wydarzenie w centrum nauki!

Sobota 17 grudnia 2016 r. w centrum jest przeznaczona na rodzinne i świąteczne eksperymentowanie. Mroźne doświadczenia w laboratorium oraz aktywności na wystawie, a także naukowa zabawa i prezenty dla najbliższych.

Energetyczne Centrum Nauki zaprasza 17 grudnia 2016 r. na godz. 10.00, 14.00 i 16.00.

Bilety w promocyjnej cenie 10 zł/os. można nabyć przez stronę internetową: bilety.ecn.kielce.pl  oraz w kasach centrum (w dniu wydarzenia).


 

Już dziś serdecznie zapraszamy 🙂

#drużynamocy