Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Laboratorium św. Mikołaja – świąteczne warsztaty popularnonaukowe

Laboratorium św. Mikołaja – świąteczne warsztaty popularnonaukowe

Warsztaty popularnonaukowe dotyczące gęstości cieszy, burza śnieżna w butelce i inne mroźne eksperymenty, a także widowiskowe pokazy podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego na kieleckim Rynku – Energetyczne Centrum Nauki przygotowało naukowe aktywności dla dzieci i dorosłych z okazji zbliżających się świąt.


Od 1. do 21 grudnia 2016 r. w Energetycznym Centrum Nauki będzie panować świąteczna atmosfera. Laboratorium zamieni się w warsztat św. Mikołaja, a wszyscy zwiedzający niezależnie od wieku poczują moc nadchodzących świąt.


Familijne warsztaty popularnonaukowe

Soboty w Energetycznym Centrum Nauki są przeznaczone dla indywidualnych zwiedzających. Mama, tata, babcia i dziadek eksperymentują wspólnie z dziećmi. Taka rodzinna współpraca wzmacnia więzi, zbliża. Wspólne spędzanie wolnego czasu w naukowej atmosferze sprzyja rodzinnym relacjom.

Podczas zajęć będzie można dowiedzieć się kilku naukowych szczegółów dotyczących gęstości cieczy oraz wykonać ciekawe doświadczenia, m.in. mroźną wieżę kolorów, zimową burzę w słoiku, a także magiczną, śnieżną kulę.

Warsztaty rozpoczynają się o godzinie 14.00 i trwają 45 minut. Są połączone z aktywnościami na wystawie “Energia”. Wizyta w centrum to 90 minut naukowej zabawy.

Bilet na wydarzenie kosztuje 15 zł/os.


Laboratorium św. Mikołaja – zajęcia dla grup zorganizowanych

Od wtorku do piątku zapraszamy dzieci w wieku 6-14 lat na zajęcia warsztatowe w “Laboratorium Św. Mikołaja”. Mnóstwo ciekawych doświadczeń, naukowa atmosfera, informacje związane z gęstością cieczy, podane w wesołej formie i aktywności na wystawie “Energia”.

Podczas zajęć Zwiedzający staną się prawdziwymi naukowcami i będą świadkami efektownych reakcji chemicznych. Stworzą m.in. “śnieżną kulę”, którą będą mogli podarować w prezencie swoim najbliższym. Zajęcia mają charakter popularnonaukowy.

Grupy zorganizowane zapraszamy od wtorku do piątku o godz.: 8.30, 10.30, 12.30 i 14.30, a także w soboty o godz. 14.00.

Bilet na wydarzenie kosztuje 15 zł/os. Zwiedzanie trwa 90 minut.

Na warsztaty obowiązuje telefoniczna rezerwacja miejsc pod numerem: 41 278 72 50.


Mroźne pokazy popularnonaukowe podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego na kieleckim Rynku

17 grudnia 2016 r. na świątecznej scenie miasta Kielce wystąpią Edukatorzy Energetycznego Centrum Nauki z energetycznym pokazem popularnonaukowym, dotyczącym niskich temperatur. Będzie można dowiedzieć się m.in. na czym polega prawo Pascala i co to jest interferencja światła.

Pokazy rozpoczną się o godz.: 14.00, 15.30 i 17.30, pomiędzy innymi atrakcjami przygotowanymi z okazji zbliżających się świąt.


Naukowy warsztat św. Mikołaja – rodzinne wydarzenie w centrum nauki

Sobota 17 grudnia 2016 r. w ECN jest przeznaczona na rodzinne i świąteczne eksperymentowanie. Mroźne doświadczenia w laboratorium oraz aktywności na wystawie, a także naukowa zabawa i prezenty dla najbliższych.

Energetyczne Centrum Nauki zaprasza 17 grudnia 2016 r. na godz. 10.00, 14.00 i 16.00.

Bilety w promocyjnej cenie 10 zł/os. można nabyć przez stronę internetową: bilety.ecn.kielce.pl  oraz w kasach centrum (w dniu wydarzenia).


Serdecznie zapraszamy 🙂

#drużynamocy