Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Pierwsze urodziny Energetycznego Centrum Nauki

Pierwsze urodziny Energetycznego Centrum Nauki

Osiem hucznych pokazów popularnonaukowych, otwarte warsztaty w laboratorium, a także zwiedzanie ekspozycji i interakcja z urządzeniami służącymi do eksperymentowania – to tylko niektóre atrakcje przygotowane z okazji 1. urodzin Energetycznego Centrum Nauki. 


Do zwiedzania Energetycznego Centrum Nauki i świętowania 1. urodzin zapraszamy przez dwa dni 18 i 19 listopada 2016 r.

Piątkowe przyjęcie urodzinowe 18 listopada jest skierowane do grup zorganizowanych.

Zajęcia w laboratorium połączone z pokazami naukowymi i zwiedzaniem wystawy odbędą się o godz. 8.30 oraz 13.00 i potrwają 90 minut.

18 listopada zwiedzanie ECN będzie możliwe na podstawie biletu, który można kupić w kasie lub przez elektroniczny system sprzedaży internetowej w promocyjnej cenie 10 zł/os. Obowiązuje rezerwacja telefoniczna pod numerem 41 278 72 50.


Sobota 19 listopada to huczne świętowanie w gronie osób indywidualnych i rodzin z dziećmi. Wejścia na ekspozycję będą odbywać się co dwie godziny, o 10.00, 12.00, 14.00  i 16.00.


Urodzinowe atrakcje

W przestrzeni kina ECN zaplanowano jubileuszowy pokaz popularnonaukowy dotyczący zjawisk takich jak interferencja światła, sublimacja oraz iryzacja. Dowiecie się także na czym polega prawo Pascala. Pokazy będą odbywać się dwukrotnie w trakcie każdej sesji zwiedzania, aby każdy Zwiedzający mógł w nich uczestniczyć.

Oprócz pokazów przygotowaliśmy otwarte zajęcia warsztatowe w laboratorium, związane z pozyskiwaniem energii, magnetyzmem i grawitacją (w zajęciach mogą wziąć udział osoby dorosłe oraz dzieci w wieku 5-14 lat).

Podczas warsztatów przekonacie się na czym polega przemiana energii i czy gołym okiem można zobaczyć, jak energia “przemieszcza się” po metalowym pręcie. Zwiedzający poznają działanie urządzeń takich jak: generator van de Graaffa, drabina Jakubowa i transformator Tesli. Zbudują własny obwód elektryczny oraz dowiedzą się co ma wspólnego metalowa kulka z rynną wykonaną z pianki poliuretanowej – mówi Sylwia Mularczyk, kierownik Energetycznego Centrum Nauki. Zorganizujemy także mnóstwo konkursów z nagrodami – dodaje.

Do dyspozycji zwiedzających będzie również wystawa opowiadająca o energii i 28 interaktywnych stanowisk przeznaczonych do samodzielnego eksperymentowania.

19 listopada zwiedzanie ECN będzie możliwe na podstawie biletu, który można kupić w kasie lub przez elektroniczny system sprzedaży internetowej w promocyjnej cenie 10 zł/os.


Energetyczne Centrum Nauki to miejsce posiadające niezwykły klimat i wspaniałą grupę edukatorów.

Pomimo niewielkich rozmiarów – jednorazowo w zwiedzaniu może uczestniczyć maksymalnie 66 osób – generuje pozytywną energię – popularyzując naukę, wspierając edukację i zachęcając do zadawania pytań na temat otaczającego świata.


Dzięki  udostępnianiu interaktywnej ekspozycji, prowadzeniu warsztatów i zajęć edukacyjnych w laboratorium, a także organizacji spotkań, konferencji i pokazów popularnonaukowych, przez ostatni rok udało nam się spotkać z blisko 20 000 Zwiedzających!

Do zobaczenia 🙂

#drużynamocy