Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Weź udział w światowym eksperymencie. Wyzwanie chmur: Globe Observer

Weź udział w światowym eksperymencie. Wyzwanie chmur: Globe Observer

ECN bierze udział w światowym eksperymencie. Dołączcie do nas i wspólnie pomóżmy naukowcom!

Chmury są bardzo zmienne, a przewidywanie ich ewolucji jest jednym z głównych celów, jaki postawili sobie naukowcy, zajmujący się zmianami zachodzącymi w naszym klimacie. Każdy z nas może przyłączyć się do eksperymentu. To nic trudnego! Wystarczy poświęcić troszkę czasu, użyć smartphone’a, wykonać zdjęcia chmur, przesłać je, a przy tym poczuć się jak prawdziwy badacz 🙂 Nasze obserwacje dostarczą cennych informacji na temat wspólnego środowiska i pomogą w stworzeniu globalnej mapy zachmurzeń.

Co należy zrobić, aby wziąć udział w projekcie?

globeobserver

   1. Pobierz aplikację Globe Observer ze sklepu App Store lub Google Play.

   2. Załóż konto zgodnie z instrukcją w aplikacji lub zamieszczoną TUTAJ.

   3. Od 1 do 15 października prowadź obserwacje, rób zdjęcia i przesyłaj informacje.

Nasze dane zostaną zebrane przez GLOBE i NASA w celu stworzenia animacji zachmurzenia na świecie, którą będziecie mogli zobaczyć 10 listopada podczas Międzynarodowego Dnia Centrów Nauki. Więcej na temat projektu: ISCDMD.

10 listopada odbędzie się także ogólnopolska akcji popularyzatorów nauki „SPiN Day – dla społeczeństwa i nauki”, w której już po raz drugi Energetyczne Centrum Nauki bierze udział.

csm_3x2_spin_day_2016_poprawione_d3cce0e44f