Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > BMW ZK Motors i ECN – napędzane energią!

BMW ZK Motors i ECN – napędzane energią!

Energetyczne Centrum Nauki i Dealer BMW ZK Motors zapraszają na wyjątkowe, napędzane energią wydarzenie popularnonaukowe.


Samochody elektryczne mają możliwość odzyskania części energii dostępnej podczas hamowania. W trybie napędzania pojazdu maszyna pracuje jak silnik elektryczny, a podczas hamowania, jak generator zmieniający energię mechaniczną (wygenerowaną przez koła) na energię elektryczną. Ta zmagazynowana energia zostaje zużyta do kolejnego rozpędzenia samochodu…

Jak działają silniki elektryczne? Czy napęd elektryczny ma jakieś wady? O co chodzi z tym odzyskiwaniem energii?  Co z wysokimi kosztami eksploatacji?

10 września 2016 r. wspólnie z BMW ZK Motors poszukamy odpowiedzi na pytania związane z ekologicznym napędem elektrycznym.


W kinie ECN oraz przed budynkiem SKYE INC. spotkacie doradców Dealera BMW ZK Motors – specjalistów w dziedzinie napędu elektrycznego,  którzy odpowiedzą na Wasze pytania.  Podczas wydarzenia będzie można dokładnie obejrzeć samochody elektryczne i hybrydowe, a także skorzystać z bezpłatnej jazdy testowej i poczuć prawdziwą „Radość z jazdy”.

Dorośli będą mieli okazję wymienić motoryzacyjne spostrzeżenia, porozmawiać, a także poznać i przetestować nowoczesne samochody BMW – mówi Sylwia Mularczyk, kierownik Energetycznego Centrum Nauki.


Dla dzieci również przygotowaliśmy motoryzacyjne zajęcie. W laboratorium ECN skonstruują własne, ekologiczne pojazdy elektryczne, a na wystawie samodzielnie zatankują samochód elektryczny. Edukatorzy ECN przygotowali z tej okazji niezwykłe – napędzane energią warsztaty popularnonaukowe, na które zapraszamy o godz. 10.00, 12.00, 14.00 i 16.00. Zajęcia są przeznaczone dla dzieci w wieku 5-14 lat.


Dodatkową atrakcją będzie możliwość naładowania samochodów elektrycznych i hybrydowych. Na parkingu Marina Bay należącym do Kieleckiego Parku Technologicznego znajduje się punkt ładowania akumulatorów, który udostępnimy naszym gościom.

Podczas wydarzenia nie zabranie licznych konkursów z nagrodami. Do wygrania m.in. zestawy gadżetów BMW oraz nagroda główna w postaci BMW i3 na weekend!


Dzięki BMW ZK Motors wstęp na wystawę i warsztaty napędzane energią jest bezpłatny, ale żeby odwiedzić Energetyczne Centrum Nauki i wziąć udział w zajęciach „Napędzane energią”, trzeba zdobyć specjalne zaproszenie. Jak to zrobić?

Zachęcamy do odwiedzania naszej strony na Facebooku. Codziennie, aż do piątku 9 września 2016 r., za pośrednictwem strony Energetyczne Centrum Nauki na portalu FB będziemy rozdawać bezpłatne wejściówki na sobotnie wydarzenie.

Zapraszamy do rezerwacji telefonicznej bezpłatnych wejściówek 7 września do godz. 15 pod numerem 41 278 72 50.

Liczba miejsc jest jak zwykle bardzo ograniczona.

Serdecznie zapraszamy 🙂

#drużynamocy i BMW ZK Motors Kielce